Ericsson: moduły HSPA+ 21 Mb/s wbudowane w laptopy

Firma Ericsson przedstawia swój najbardziej zaawansowany mobilny moduł szerokopasmowy HSPA Evolution. Moduł F5521gw może być wbudowany w notebooki, netbooki i tablety, oferując pobieranie danych o szybkości do 21 Mb/s, wysyłanie z prędkością do 5,76 Mb/s i zintegrowany GPS.

Lech Okoń (LuiN)
8
Udostępnij na fb
Udostępnij na X
Ericsson: moduły HSPA+ 21 Mb/s wbudowane w laptopy






Dzięki współpracy firmy Ericsson z Intelem moduł F5521gw jest zgodny operacyjnie z najnowszą technologią Intel Anti-Theft wersja 3.0, co umożliwia ochronę prewencyjną przez zdalne zablokowanie komputera za pomocą szyfrowanych komunikatów w razie jego kradzieży lub zgubienia, nawet jeśli system operacyjny nie jest uruchomiony (w trybie pozapasmowym).

Moduł ma także funkcję Quick Connect, która umożliwia wbudowanemu urządzeniu połączenie się z Internetem w ciągu niewielu sekund po wyjściu z trybu uśpienia, a więc daje użytkownikom poczucie, że są zawsze połączeni.

Ericsson F5521gw będzie dostępny w sprzedaży na globalnym rynku w październiku tego roku.