DAJ CYNK

Telefony Motorola będą równie dobre dla biznesu, co laptopy ThinkPad

Anna Rymsza

Bezpieczeństwo

Motorola ThinkShield for Mobile

Jakie telefony warto kupić do firmy? Kiedyś na topie były BlackBerry, dziś za najbezpieczniejsze uchodzą iPhone'y, ale to też może się zmienić. Motorola wprowadza mobilną wersję zabezpieczeń ThinkShield dla klientów biznesowych.

ThinkShield kojarzy się z biznesowymi laptopami ThinkPad marki Lenovo, ale niedawno powstała także wersja mobilna. W końcu smartfony również wymagają ochrony. Coraz więcej wrażliwych danych przechowujemy na smartfonach, także w biznesie.

ThinkShield for mobile Motoroli to rozszerzenie ThinkShield Lenovo. Oferta obejmuje cenione zabezpieczenia i łatwy system zarządzania urządzeniami z poziomu firmy. Do tego dołączone zostały funkcje ułatwiające pracę oraz usługi klasy korporacyjnej dla użytkowników smartfonów. Dzięki temu Motorola może oferować klientom biznesowym wyjątkowe połączenie bezpieczeństwa i przydatnych funkcji.

Zobacz: Lekki Lenovo ThinkPad X1 Nano zaprezentowany. Składany ThinkPad X1 Fold w przedsprzedaży
Zobacz: Lenovo ThinkCentre - najmniejszy w historii producenta komputer stacjonarny

ThinkShield for mobile ma 4 filary:

  1. Czysty system operacyjny. Motorola stara się jak najmniej ingerować w Androida i nie dodaje żadnych nakładek, które mogłyby stanowić wektor ataku.
  2. Bezpieczeństwo z założenia. Wszystkie smartfony Motoroli mają różne warstwy zabezpieczeń, nie tylko wymagane przez politykę zabezpieczeń Androida (sprzętowe odwołanie kluczy i podpisów, sprzętowe źródło zaufania Root of Trust, odblokowany bezpiecznik bootloadera, bezpieczny rozruch, zabezpieczenia przed sabotażem i inne). Ponadto sztuczna inteligencja chroni nas przed phishingiem, atakami sieciowymi i szkodliwymi aplikacjami.
  3. Zawsze dostępne zarządzanie urządzeniami (rejestracja zero-touch, zaawansowane usługi korporacyjne).
  4. Kompleksowe podejście (Trusted Supplier Program, bezpieczna konfiguracja fabryczna, zespół reagowania na incydenty).

Motorola powołała również centrum specjalizacji, koncentrujące się na zabezpieczeniach i nawiązała współpracę z liderami branży. Oprócz szerokiej oferty urządzeń Android Enterprise Recommended Motorola będzie zapewniać zabezpieczenia ThinkShield for mobile dla każdego telefonu. W najbliższych miesiącach ThinkShield for mobile zostanie wprowadzone na wszystkich urządzeniach, a dla biznesu zostaną wprowadzone nowe urządzenia z dodatkowymi funkcjami.

To ważne także dla Lenovo, obecnego właściciela marki Motorola. Co trzeci biznesowy komputer PC sprzedawany na świecie to produkt Lenovo. Rozszerzając platformę ThinkShield na urządzenia mobilne, Motorola i Lenovo tworzą wyjątkowe rozwiązanie, obejmujące urządzenia z różnych kategorii.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Motorola

Źródło tekstu: Motorola

Przewiń w dół do następnego wpisu