DAJ CYNK

Rząd namierza protestujących przedsiębiorców?

Dodane przez: msnet

Kategoria: Bezpieczeństwo

Interakcje: 6850

protest przedsiębiorców wiadomości SMS

Trwa pandemia Covid-19, co wpływa na życie każdego z nas i działalność przedsiębiorców. Niektórzy z tych ostatnich otrzymali dziwne wiadomości SMS, sugerujące, że ktoś namierza ich telefony.

Na facebookowej stronie Orange pojawił się post Kamila. który napisał, że wczoraj osoby związane z inicjatywą "Protest Partnerstwo Przedsiębiorców" otrzymały dziwne wiadomości SMS. Ich nadawcą był "systeminfo", a z treści wynikało, że ktoś namierza położenie telefonu i zaczyna monitorować kartę SIM.

Zobacz: 5G a cyberbezpieczeństwo - czego boją się przedsiębiorcy
Zobacz: T-Mobile: korzystajcie bezpiecznie i świadomie z komunikatorów i platform do zdalnej pracy i nauki

- Osoby, które związane są z inicjatywą "Protest Partnerstwo Przedsiębiorców" otrzymali dziś SMS-y o takiej treści. Nadawcą wiadomości jest "systeminfo". Nie da się na nią odpowiedzieć. Z treści SMS-ów wynika, że lokalizacja telefonu została ustalona i przekazana (komu niby?) oraz że rozpoczęto monitorowanie karty SIM. Dlaczego i z jakich powodów?

- napisał Kamil i dołączył zrzut ekranu z otrzymanymi SMS-ami

systeminfo SMS screen

Kamil dodaje, że identyczne SMS-y dostali jego znajomi z grupy "Protest Partnerstwo Przedsiębiorców" i nikt z nich nie jest objęty kwarantanną, ani nie miał kontaktów z chorym na Covid-19. Ponieważ autor wiadomości na Facebooku ma numer telefonu w sieci Orange, zwróciliśmy się w tej sprawie do rzecznika Pomarańczowych, Wojciecha Jabczyńskiego.

- To nie są wiadomości wysyłane przez Orange Polska. Nie mamy z nimi nic wspólnego.

- napisał w odpowiedzi rzecznik Orange Polska

Skąd zatem pochodzą te wiadomości? Czyżby rząd namierzał protestujących przedsiębiorców? A może to po prostu tylko głupi żart - jeśli tak, to zastanawiające jest, skąd ktoś wziął prywatne numery telefonów przedsiębiorców. Jest też inna możliwość: celowe sianie dezinformacji, mające na celu wzbudzenie poczucia niepewności, zagrożenia, inwigilacji i braku zaufania do instytucji państwowych.

Z komentarzy publikowanych na Facebooku dowiedzieliśmy się, że tego typu wiadomości dotarły nie tylko do klientów Orange, ale także na przykład do osób z numerem telefonu w sieci Play.

Zobacz: Test Tronsmart Element T6 Max - 60W za 400 zł
Zobacz: Philips Brilliance 499P - ten monitor uzależnia

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Facebook, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu