DAJ CYNK

Wyszukiwarka Google dla Androida w końcu dostała filtry wyników

Anna Rymsza

Aplikacje

aplikacja Google

Aplikacja wyszukiwarki Google dla Androida i towarzyszący jej widżet mają zapewnić nam wygodną i najlepszą drogę do poszukiwanych informacji. A jednak wciąż lepiej skorzystać z przeglądarki, jeśli chcemy zawęzić wyniki wyszukiwania. Google w końcu to dostrzegł.

W becie aplikacji Google w końcu pojawią się filtry bardziej szczegółowe, niż „wiadomości”, „grafiki” i „zakupy”. Narzędzia wyszukiwania wprowadzą możliwość dalszego zawężania wyników. To oznacza, że w aplikacji będzie można wygodnie skorzystać z dosłownego wyszukiwania oraz zawęzić ramy czasowe.

Narzędzia wyszukiwania w aplikacji Google

Ta ostatnia funkcja to nieoceniona pomoc przy wyszukiwaniu archiwalnych albo najświeższych wiadomości. Wyniki wyszukiwania będzie można ograniczyć do ostatniej godziny, ostatniej doby, tygodnia, miesiąca, roku albo podać własny zakres, wybierając daty z kalendarza. Ponadto będzie można wybrać jedynie te wyniki wyszukiwania, które zawierają dosłownie wpisaną frazę.

Narzędzia wyszukiwania Google

Narzędzia wyszukiwania pojawią się pod „karuzelą” pod paskiem wyszukiwania w aplikacji Google Search. Po dotknięciu pokaże się rozwijane menu z dodatkowymi opcjami. Pasek będzie widoczny tak długo, jak aktywne są filtry zawężające wyniki wyszukiwania i będzie na nim widoczny przycisk usuwający wszystkie filtry.

Zobacz: Czy wszyscy w twojej okolicy zostali w domach? Google sprawdza i raportuje
Zobacz: Google Hangouts Chat też zmieni nazwę. Będzie to po prostu Google Chat

Zaawansowane wyszukiwanie dostępne jest w testowej wersji aplikacji (11.4) i niebawem powinno trafić do wszystkich użytkowników.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: 9to5 Google

Źródło tekstu: 9to5 Google

Przewiń w dół do następnego wpisu