DAJ CYNK

Zoom i Skype zagrożone. WhatsApp będzie ich nowym rywalem

Anna Rymsza

Aplikacje

WhastsApp

Skype, Zoom i podobne komunikatory będą miały poważnego rywala. WhatsApp, najpopularniejszy obecnie komunikator na świecie, podniesie limit liczby członków w wideokonferencji.

WhatsApp wychodzi naprzeciw aktualnym potrzebom w czasie pandemii COVID-19. W komunikatorze wprowadzone zostały środki zapobiegające dezinformacji, a teraz przyszła pora na ułatwienie kontaktów międzyludzkich. WhatsApp podniesie limit osób, które mogą połączyć się jednocześnie w czacie głosowym i wideo.

WhatsApp jak Skype i Zoom

Sytuacja zmusiła nas do przeniesienia wielu czynności do strefy cyfrowej, w tym edukacji i spotkań towarzyskich. Prawdopodobnie nigdy komunikatory z czatami wideo nie były tak popularne i nic dziwnego, że WhatsApp zamierza się przyłączyć do zabawy.

Zobacz: T‑Mobile: obsługa klientów przez aplikację WhatsApp
Zobacz: WhatsApp już nie będzie przywiązany do jednego urządzenia

WhatsApp pozwala prowadzić czat głosowy lub wideo, ale obecnie połączyć się mogą maksymalnie 4 osoby. To zdecydowanie za mało, by spotkać się z rodziną zdalnie, a tym bardziej poprowadzić wirtualne zajęcia grupowe.

Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że WhatsApp szuka sposobu, by ten limit podnieść. W wersji 2.2.128 beta aplikacji znajduje się fragment kodu, który miałby za to odpowiadać. Nie wiemy jednak, do jakiego poziomu limit ten miałby zostać podniesiony.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu