DAJ CYNK

Samsung One UI 3.0 już w listopadzie. Zobacz co dostaniesz

Michał Świech

Aplikacje

Android 11 i One UI 3 dla Galaxy Note20 i Note20 Ultra niedługo w Polsce (beta)

Już w tym miesiącu Samsung oficjalnie wprowadzi kolejną wersję swojej nakładki na Androida. Co dokładnie przyniesie One UI 3.0?

Największy (ponownie) producent smartfonów na świecie testuje obecnie najnowszą wersję swojej autorskiej nakładki One UI. Jeszcze w tym miesiącu trafi ona na telefony użytkowników takich smartfonów jak flagowe Samsung Galaxy S20 czy Galaxy Note20. Na pewno nowej wersji mogą się też spodziewać posiadacze składanych smartfonów koreańskiej marki. Chodzi tutaj o Samsunga Galaxy Fold, Z Flip czy Z Fold 2. Podejrzewamy, że lista będzie jednak o wiele wiele dłuższa. Co dokładnie przyniesie One UI 3.0? Najważniejszą zmianą będzie oczywiście Android 11, ale Samsung przygotował też inne rzeczy. Zmiany obejmą ekran główny jak i ekran blokady. Na przykład tapety będzie można wybierać z aż dziesięciu kategorii, z poziomu ekranu blokady będzie można też odczytywać wiadomości otrzymane na różnych komunikatorach. Będziemy mogli też oczywiście tworzyć własne tapety.

Nowa wersja nakładki będzie też obsługiwała pełnoekranowe wideorozmowy. Możemy też spodziewać się ulepszenia widżetów trybu Always On Display. Zmiany obejmą też przeglądarkę Samsung Internet (do 99 otwartych kart) czy kontakty (łatwiejsze usuwanie zduplikowanych kontaktów); Posiadacze zginanych urządzeń ucieszą się na myśl, że będą mogli jednocześnie przeglądać aż trzy aplikacje i zastosować aparat główny tak, jakby był aparatem przednim.

Zobacz: Samsung SmartThings Find – nowy sposób na zgubiony sprzęt Galaxy. Znajdzie się, nawet gdy jest w trybie offline
Zobacz: Android 11 i One UI 3 dla Galaxy Note20 i Note20 Ultra niedługo w Polsce (beta)

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: samsung, wł