DAJ CYNK

Na Mapach Google znajdziesz teraz punkty szczepień

Mieszko Zagańczyk

Aplikacje

Na Mapach Google znajdziesz teraz punkty szczepień

Szczepienia przeciwko COVID-19 idą pełną parą, otwieranych jest też coraz więcej punktów, gdzie można  zrealizować swoje skierowanie lub… skorzystać z wolnego terminu. Jak dotrzeć do tych miejsc? W Polsce będzie to teraz możliwe dzięki Mapom Google.

Google poinformował, że Polska stała się jednym z pierwszych krajów w Europie, w którym można sprawdzić w wyszukiwarce i na Mapach lokalizacje punktów szczepień przeciwko COVID-19. Wcześniej funkcja ta została uruchomiona między innymi w USA, Kanadzie, Indiach i Francji. 

Dostępność punktów szczepień Google wprowadza na swoje Mapy we współpracy z Narodowym Programem Szczepień. Dane o tych lokalizacjach będą regularnie aktualizowane, nie ma więc obaw, że któryś z punktów zostanie pominięty.

Zobacz: Mapy Google i Street View z dzielonym ekranem. Korzystaliście już z nowej funkcji?

Jak skorzystać z tej funkcji? Wystarczy na przykład w aplikacji Mapy Google w smartfonie spisać hasło „Punkty szczepień COVID”, a natychmiast pojawią się charakterystyczne czerwone znaczniki oznaczające miejsce, gdzie można się zaszczepić. Po wybraniu ikonki wyświetlane są pełne dane punktu z informacjami o godzinach otwarcia, adresem, telefonem i natężeniem ruchu, jaki panuje w tym miejscu. Podobnie można skorzystać z tej funkcji na komputerze – w Mapach lub w wyszukiwarce. 

To kolejny pomysł Google na ułatwienia w czasach pandemii. Wcześniej uruchomiony został alert SOS w wyszukiwarce, a do Map Google dodano prawie 250 nowych funkcji i ulepszeń, w tym warstwę danych COVID.

Zobacz: Internetowe Konto Pacjenta już w aplikacji na Androida. Pobierz mojeIKP z Google Play
Zobacz: Zapisz się na szczepienie w aplikacji – debiutuje mojeIKP

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Google

Przewiń w dół do następnego wpisu