DAJ CYNK

Google Maps - zmiana języka na inny niż systemowy

Arkadiusz Bala

Aplikacje

Google Maps z opcją zmiany języka

W aplikacji Map Google na Androida pojawiła się zupełnie nowa funkcja - możliwość ustawienia innego języka aplikacji niż systemowy.

Funkcja zmiany języka powinna być dostępna dla wszystkich użytkowników, posiadających Mapy Google w najnowszej wersji. Aby ją aktywować wystarczy wejść w ustawienia i odszukać pozycję "Język aplikacji" (a w zasadzie to nawet szukanie powinno być zbędne, bo wyświetla się u samej góry menu). Stąd możemy wybrać jeden z 79 dostępnych języków.

Zmiana języka w Google Maps

Za pierwszym razem, kiedy ustawiamy dany język, konieczne będzie dodatkowo połączenie z Internetem, aby aplikacja mogła pobrać wszystkie niezbędne pliki. Za każdym kolejnym razem zmiany będzie można dokonać także offline.

Warto zauważyć, że choć samo dodanie funkcji zmiany języka to raczej drobiazg, tak w innych popularnych aplikacjach producenta jej nie znajdziemy. Zamiast tego w innych aplikacjach Google'a język interfejsu jest uzależniony od aktualnego języka systemowego. Czy w ślad za mapami pójdą szersze zmiany w innych programach giganta z Mountain View? Czas pokaże, ale na razie bylibyśmy ostrożni z tak szeroko idącymi wnioskami.

Zobacz: Google Photos: możesz zobaczyć swoje zdjęcia w 3D i nowych kolażach
Zobacz: Google Stadia wchodzi do Polski

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Unsplash, własne

Źródło tekstu: Google