DAJ CYNK

Zdjęcia Google: dzięki Magicznej Edycji zrobisz prawdziwe czary

Mieszko Zagańczyk

Aplikacje

Wśród wielu nowości, zaprezentowanych przez Google na konferencji Google I/O 2023, znalazło się także nowe usprawnienie w Zdjęciach Google – czyli Magiczna Edycja. Dzięki niej, z pomocą AI, można dokonać prawdziwych czarów na nie do końca udanych zdjęciach.

Nowa funkcja Magiczna Edycja (Magic Editor) to już kolejne rozwiązanie w Zdjęciach Google, które wykorzystuje sztuczną inteligencję do poprawy fotek wykonanych telefonem. Wcześniej zadebiutowały Magiczna Gumka (Magic Eraser) i Wyraźne Zdjęcie (Photo Unblur), które usuwają niechciane elementy oraz wyostrzają niewyraźne fotki. Czym jest  Magiczna Edycja?

Jak przekonuje Google, dzięki Magicznej Edycji każdy może wprowadzać na zdjęciach ulepszenia, które jeszcze niedawno wymagały zaawansowanych umiejętności edycyjnych. Funkcja ta wykorzystuje różne technologie AI, w tym generatywną sztuczną inteligencję, aby ułatwić edytowanie wybranych elementów zdjęcia, np. postaci, nieba czy tła, dzięki czemu jest możliwa jeszcze większa kontrola nad efektem końcowym. 

Magiczna Edycja

Magiczna Edycja pomoże poprawić kompozycję zdjęcia, umożliwiając przeniesienie głównego bohatera w najlepsze miejsce kadru. Na przykład jeśli użytkownik będzie chciał poprawić ujęcie z wycieczki pod słynny wodospad, może usunąć z ramienia niepotrzebny pasek. Może też rozjaśnić niebo i zmniejszyć chmury, aby aura na zdjęciu odpowiadała wspomnieniom z danego dnia. Można też przenieść postać i dostosować jej wielkość, aby lepiej komponowała się z wodospadem. 

Magiczna Edycja pomoże też wypełnić pustą przestrzeń, która powstanie po przeniesieniu postaci. Jako przykład Google podaje zdjęcie chłopca z imprezy urodzinowej. Fotka byłaby lepsza, gdyby jego główny bohater znajdował się w centrum kadru

Magiczna Edycja

Korzystając z mocy generatywnego AI, można wypełnić lukę za pomocą ławki i balonów, które idealnie wkomponują się w ujęcie. W ten sposób powstanie zdjęcie, które lepiej odda atmosferę tego ważnego dnia. 

Kto skorzysta z funkcji Magiczna Edycja?

Niestety, na początek z nowości Google skorzystają tylko wybrańcy – a konkretnie posiadacze najnowszych telefonów Pixel. Magiczna Edycja będzie w nich dostępna jeszcze w tym roku. Google będzie zbierać opinie użytkowników o jej działaniu i ulepszać tę funkcję. Nie wiadomo, czy i kiedy rozwiązanie pojawi się w innych telefonach z Androidem. 

Zobacz: Mapy Google z zachwycającą nowością. Musisz to sprawdzić
Zobacz: Android 14 beta nie tylko dla Pixeli

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock, Google

Źródło tekstu: Google