DAJ CYNK

Twój iPhone musi je mieć. Apple wybrał najlepsze aplikacje 2020 roku

Anna Rymsza

Aplikacje

Najlepsze aplikacje i gry w AppStore

Apple wybrał najlepsze aplikacje i gry, jakie znajdziesz w AppStore. Najlepsze produkty zostały nagrodzone tytułem App Store Best. przy okazji dowiedzieliśmy się, jakie są najpopularniejsze aplikacje na iPhone'a, iPada, Maca, Apple Watcha i Apple TV.

iPhone: Wakeout!

Najlepszą aplikacją 2020 roku dla iPhone'a został Wakeout! – aplikacja z lekkimi ćwiczeniami, które można wykonać w domu, w biurze albo w klasie. To jedna z tych aplikacji, które pomogą nam zachować formę, dotlenić się i… nie zasnąć przy komputerze, gdy za oknem szaruga i nawet wyjść nie ma gdzie. Aplikację stworzył Andres Canella, niezależny programista.

iPad: Zoom

Tu nie ma zaskoczenia. Wideokomunikator Zoom zyskał ogromną popularność dzięki pandemii. To jedno z narzędzi, które uratowało ciągłość pracy i nauki. Zoom był też najczęściej pobieraną darmową aplikacją w 2020 roku.

Mac: Fantastical

Fantastical firmy Flexibits to świetny kalendarz, który ma znacznie większe możliwości niż kalendarz w systemie macOS czy nawet Outlook. Przede wszystkim Fantastical jest w stanie połączyć kalendarze z różnych platform, czego zdecydowanie brakuje w systemowej aplikacji. Ponadto mamy tu bogate możliwości zarządzania zadaniami i spotkaniami.

Na AppleTV nagrodzona została aplikacja usługi VoD Disney+, ale niestety nie skorzystamy z niej w Polsce (oficjalnie, bo przez VPN można). Na Apple Watch zaś nagrodzona została aplikacja Endel, pomagająca się zrelaksować i zasnąć.

Najlepsze gry w 20202 według Apple

Apple nagrodził też najlepsze i najciekawsze gry, które znajdziemy w App Store. Wybór gry dla iPhone'a zupełnie mnie nie zdziwił. Nagrodę zdobyła Genshin Impact – prześliczna gra przygodowa w otwartym świecie. Polecałam ją w jednym z weekendowych przeglądów najlepszych gier i zupełnie się zgadzam z decyzją Apple'a.

Tytuł najlepszej gry dla iPada zdobyła Legends of Runterra, wydana przez autorów League of Legends – Riot Games. Apple współpracuje z Riot Games i będzie promować też mobilną wersję League of Legends, więc niezbyt wierzę w ten wybór.

Z gier na Maca wyróżniona została Disco Elysium – niezła detektywistyczna gra RPG. Tu jednak wybór jest znacznie mniejszy niż na iPhone'a i iPada. Tytuł najlepszej gry na AppleTV zdobyła Dandra Trials of Fear – oełna wyzwań platformówka w stylu Metroidvanii. Wśród gier dostępnych w abonamencie Apple Arcade tytuł zdobył Sneaky Sasquatch.

Explain Everything Whiteboard dla iPada

Apple wyróżnił również aplikacje, które zyskują popularność. Wśród nich znalazła się bardzo interesująca Everything Whiteboard, znacznie ułatwiająca naukę zdalną. To aplikacja umożliwiająca pracę zdalną nad wspólnymi projektami i zapewniająca synchronizację danych z chmurą.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Apple

Źródło tekstu: Apple

Przewiń w dół do następnego wpisu