DAJ CYNK

Portfel Google ma nową funkcję. Można się dzielić biletami

Marian Szutiak

Aplikacje

Portfel Google ma nową funkcję. Można się dzielić biletami

Portfel Google w końcu umożliwia użytkownikom udostępnianie niektórych kart pokładowych oraz biletów na wydarzenia. Nowa funkcja może się przydać podróżującym samolotami i nie tylko.

Kilka miesięcy temu firma Google zapowiadała, że doda do swojego Portfela możliwość udostępniania niektórych "przepustek" innym użytkownikom. Chodzi o karty pokładowe na lot samolotem oraz wejściówki na niektóre wydarzenia. Jak informuje serwis 9To5Google, nowa funkcja jest właśnie wdrażana do aplikacji Google Wallet.

Portfel Google zaczyna umożliwiać użytkownikom udostępnianie kart pokładowych i karnetów na wydarzenia za pomocą linków. Jeśli ta funkcja jest dostępna dla danej "wejściówki", po lewej stronie rozszerzonego menu powinna pojawić się ikona udostępniania. Po jej dotknięciu użytkownik zobaczy powiadomienie z informacją o braku możliwości cofnięcia udostępnienia karty pokładowej czy biletu. Komunikat można wyłączyć, naciskając link "Nie pokazuj ponownie".

Udostępnianie na przykład karty pokładowej spowoduje wyświetlenie systemowego arkusza udostępniania i wygenerowanie linku do udostępnienia. Osoba otrzymująca link może kliknąć adres URL, co spowoduje otwarcie aplikacji Portfel Google. Tam można zapisać wejściówkę.

Google Wallet udostępnianie screen

Zobacz: Google Wallet jak prawdziwy portfel. Wszystko się tu zmieści
Zobacz: Google Chrome ukryje twój adres. Wreszcie

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: mundissima / Shutterstock.com, 9To5Google

Źródło tekstu: 9To5Google