DAJ CYNK

Google Play. Dodano jeden szczegół zmieniający życie na lepsze

Patryk Łobaza (BlackPrism)

Aplikacje

Google Play jest najczęściej wybieranym pośrednikiem w pozyskiwaniu aplikacji przez użytkowników smartfonów z systemem Android. Dlatego też, każda zmiana w sklepie ma wpływ na miliony konsumentów. Tym razem Google pomyślało o użytkownikach tabletów.

O ile ktoś chce mieć tablet, a nie chce wykosztowywać się na iPada, jest skazany na modele z Androidem. Tam dostęp do aplikacji zapewnia Google Play. Jednak wiele programów nie jest przystosowanych do obsługi z pozycji tabletu. Szczególnie widać to w przypadku rozdzielczości. Teraz Google wprowadzi funkcję, która pozwoli użytkownikom tabletów wybrać aplikacje dla siebie.

Google Play ze zmianą dla użytkowników tabletów

Niestety, nie chodzi tu o filtr, który pozwoli zobaczyć wyłącznie aplikacje dostosowane do tabletów. Tak dobrze to nie ma. Pojawiła się natomiast opcja filtrowania ocen w Sklepie Play według typu posiadanego urządzenia. Sprawia to, że użytkownik może wcześniej przygotować się na błędy i problemy opisane przez innych użytkowników, charakterystyczne dla tabletów, smartwatchów, chromebooków, a nawet inteligentnych telewizorów.

Żeby skorzystać z nowej opcji nie trzeba nic dodatkowo zmieniać w ustawieniach sklepu. Wystarczy wejść w aplikację w Google Play, przejść do ocen i wybrać sortowanie ich według posiadanego przez nas urządzenia. Funkcja była zapowiadana na początek 2022 roku, lecz ujrzała światło dzienne dopiero teraz.

Zobacz: TikTok chce być jak Instagram. Za kilka dni rusza TikTok Now
Zobacz: Google boi się recenzji w Sklepie Play. Uciszy użytkowników

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Creative Caliph / Shutterstock.com

Źródło tekstu: Phone Arena

Przewiń w dół do następnego wpisu