DAJ CYNK

EMUI 11 – testy wersji beta w Polsce. Sprawdź, czy już możesz dołączyć do projektu

Mieszko Zagańczyk

Aplikacje

EMUI 11 – testy wersji beta w Polsce. Sprawdź, czy już możesz dołączyć do projektu

Huawei ogłosił premierę swojego najnowszego interfejsu 10 września podczas konferencji dla deweloperów. Wtedy też zadeklarował dostępność wersji beta dla wybranych urządzeń, co miało nastąpić tuż po premierze. W praktyce zależy do od modelu telefonu i regionu. W Polsce ruszyły testy dla Huaweia P40 Pro.

Podczas premiery interfejsu EMUI 11 producent obiecał, że testy wersji beta wystartują 10 września i obejmą 10 modeli. Wśród nich znalazły się telefony z serii Huawei P40 i Mate 30, a także tablety MatePad Pro. W dalszej perspektywie do programu dołączyć miały telefony z serii Nova 7 i Honory 30/V30. 

Zobacz: Huawei prezentuje EMUI 11: zmiany wizualne i nowe funkcje

Praktyczna dostępność wersji beta zależna jest jednak od regionu i modelu. W Polsce dziś ruszyły testy dla telefonu Huawei P40 Pro. Są to testy typu FUT (Friendly User Trial/Test), czyli takie, w których mogą uczestniczyć zwykli użytkownicy. Ich zadaniem jest sprawdzenie, jak w codziennym zastosowaniu spisują się nowe funkcje EMUI. 

Do testów FUT może się jednak zgłosić ograniczona liczba uczestników. W przypadku telefonu Huawei P40 Pro jest to 100 osób. Podobnie będzie zapewne dla innych modeli skierowanych do programu.

Zobacz: System HarmonyOS będzie można zainstalować na smartfonach z EMUI 11

Jak dołączyć do testów EMUI 11 w wersji beta? 

W tym celu trzeba pobrać ze strony:

  • https://consumer.huawei.com/pl/support/fut/

plik aplikacji Beta, które może być już znana niektórym użytkownikom z wcześniejszych podobnych testów, które Huawei prowadzi od kilku generacji EMUI. Dostępna w tej chwili na stronie wersja pliku APK przeznaczona jest dla EMUI w wersjach od 10.1 do 11.

Plik należy pobrać na swój smartfon i zainstalować. Następnie trzeba zaakceptować regulamin, zalogować się do Huawei ID i odnaleźć projekt w ścieżce Dane osobiste → Dołącz do projektu → Dostępne projekty. Powinien się tam pokazać projekt o nazwie „[P40 Pro EMUI11] FUT Poland Actovity”

Trzeba wysłać swój wniosek i poczekać na akceptację. Po zaakceptowaniu użytkownik otrzyma automatyczne powiadomienie o aktualizacji HOTA, po tym pozostanie już tylko instalacja nowego softu i testy. Podczas nich można zaraportować problem w zakładce „Raport", wybierając odpowiednią kategorię błędu.

Zobacz: Huawei P40 Pro to smartfon, w którym mógłbym się zakochać. Zasłużone 10/10, gdyby nie jeden brak
Zobacz: Huawei P40 – test subflagowca, który daje radę bez Google’a

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: informacja od Czytelnika Telepolis.pl, wł.

Przewiń w dół do następnego wpisu