DAJ CYNK

ColorOS 11 - oto oficjalna prezentacja nakładki Oppo

Dodane przez: HTur

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 2417

OPPO prezentuje oficjalnie ColorOS 11 – czyli nakładkę opartą o system Android 11. Jakie nowe możliwości da użytkownikom? Wiemy już wszystko!

Lynn Ni, kierowniczka zespołu projektowego ds. OPPO ColorOS, tak opisuje koncepcję nakładki:

Tworząc ColorOS 11, skupiliśmy się na personalizacji interfejsu, co wynikało z potrzeb naszych użytkowników. Interesują ich coraz bardziej zindywidualizowane i unikalne rozwiązania w obszarze sposobów korzystania z telefonu. Zespół, który pracował nad ColorOS, wykorzystał i wdrożył informacje zwrotne od użytkowników dotyczące większej personalizacji interfejsu pod kątem szerszej gamy dostępnych funkcji. Dzięki temu dajemy osobom korzystającym z systemu więcej przestrzeni na realizację pomysłów i pozwalamy im przejąć pełną kontrolę nad swoimi smartfonami.

Odświeżony wygląd i nowe funkcje

ColorOS 11 wprowadza zarówno zaawansowane, znane funkcje, jak i nowe, np. Three-Finger Translate, która wykorzystuje mechanizm Google Lens – jest to pierwsze wspólne narzędzie stworzone przez OPPO i Google. Funkcja pozwala na zapisanie i przetłumaczenie tekstu poprzez prosty rzut ekranu wykonany za pomocą ruchu trzech palców.

Zobacz: Oppo wprowadza ColorOS 11 bazujący na Androidzie 11

Kolejna nowość to Flexdrop - proste w obsłudze narzędzie, umożliwiające realizację kilku zadań jednocześnie, np. można oglądać film i wysyłać wiadomości, a gracze nie muszą przerywać sesji w grze,, aby np. odebrać SMS. Do tego dochodzi nowe menu kontroli urządzeń, pozwalające na łatwe przełączanie się pomiędzy nimi i sterowanie. W jak najdłuższej pracy na jednym ładowaniu ma pomóc nowy tryb oszczędzania energii: Super Power Saving Mode. W tym trybie można wskazać sześć aplikacji, które będą działać przy niskim stanie naładowania akumulatora, a Battery Guard ma zapobiegać uszkodzeniom powstałym podczas długiego ładowania baterii.

ColorOS 11 umożliwia automatyczne włączanie i wyłączanie trybu ciemnego na podstawie czasu zachodu i wschodu słońca. Zarówno tryb ciemny, jak i jasny mogą mieć trzy stopnie intensywności.

Zobacz: Oppo F17 Pro pojawi się poza Indiami jako Oppo A93

Zwiększona płynność działania i bezpieczeństwo

Ponadto ColorOS 11 został wyposażony w UI First 2.0 - narzędzie, które wykorzystuje oryginalny silnik, eliminujący opóźnienia oraz Quantum Animation. Funkcja zwiększa o 45% użycie pamięci RAM, co oznacza o 32% wyższy współczynnik przetwarzania i o 17% większą liczbę klatek wyświetlanych na sekundę. Jest to zarazem pierwsze takie rozwiązanie na rynku. Warta uwagi jest również funkcja AI App Preloading - dzięki niej smartfon uczy się zachowań użytkowników i na tej podstawie wstępnie ładuje najczęściej używane aplikacje, zmniejszając czas potrzebny na ich uruchomienie. Opcja SuperTouch inteligentnie identyfikuje scenariusze zachowań użytkowników i odpowiednio optymalizuje czas reakcji na dotyk, poprawiając tym samym płynność pracy systemu.

W ColorOS 11 dostępne są nowe, fabryczne opcje prywatności Androida 11, a także szereg dodatkowych funkcji ochrony prywatności i danych:

  • Prywatny System - tworzy oddzielny system, w którym druga wersja aplikacji i danych działa niezależnie od oryginału. Funkcjonalność włączyć można wyłącznie po weryfikacji odcisku palca lub podaniu hasła;
  • nowy skrót do blokady aplikacji - umożliwia on użytkownikom zablokowanie dostępu do nich za pomocą odcisku palca, hasła lub rozpoznawania twarzy;
  • system zezwoleń - pozwala dodawać tymczasowe zezwolenia na zmianę ustawień aparatu, mikrofonu lub dostępu do lokalizacji. Automatyczne resetowanie zezwoleń przywraca domyślne ich ustawienia dla aplikacji, które przez dłuższy czas nie były użytkowane;
  • ograniczone zapisywanie - aby uniemożliwić złośliwym aplikacjom pozyskanie danych z innych programów, funkcja ograniczonego zapisywania ogranicza dostęp do danych telefonu i żąda zgody użytkownika.

W Polsce otrzymamy od razu stabilną wersję systemu. W listopadzie pojawi się dla smartfona Find X2, a w 2021 roku dla Reno 3 i Reno 3 Pro. Pozostałe modele zostaną objęte aktualizacją w dalszym terminie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu