DAJ CYNK

[Aktualizacja] Benchmark AnTuTu usunięty z Google Play

Dodane przez: Isand

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 12012

AnTuTu

AnTuTu to jedna z najpopularniejszych aplikacji benchmarkowych. I właśnie ona... zniknęła ze sklepu Google Play. Nie wiadomo kiedy AnTuTu tam powróci. Prawdopodobnie nieprędko.

Cheetah Mobile od lat miał na pieńku z Google. Chińska firma zajmuje się dość wątpliwymi z punktu widzenia moralnego i prawnego działaniami, takimi jak przejmowanie praw do aplikacji czy niezbyt legalnym wykorzystywaniem danych osobistych użytkowników. W końcu Google postanowił usunąć aplikacje należące do tej firmy. Pod topór poszły takie oprogramowania jak Clean Master, CM Browser czy klawiatura Cheetah. Oraz AnTuTu. Czemu ta ostatnia?

Okazuje się, że Beijing AnTuTu Technology oraz Cheetah Mobile mają wspólnego szefa i jest nim Fu Sheng. AnTuTu zareagował udostępnieniem na swojej stronie internetowej bezpośrednich linków do pobrania plików .apk. Oznacza to, że sami twórcy nie łudzą się, że szybko wrócą do Google Play.

Zobacz AnTuTu: Vivo iQOO Neo 855 Racing Edition to najwydajniejszy smartfon z Androidem
Zobacz Lenovo obiecuje, że stworzy telefon, który pobije 600000 pkt w AnTuTu

Aktualizacja: AnTuTu nie należy do Cheetah Mobile

Zhao Chen, CEO Beijing AnTuTu Technology Co., Ltd., skomentował usunięcie aplikacji z Google Play w poniedziałek. Z oświadczenia wynika, że zaszła jakaś pomyłka – AnTuTu nie należy do Cheetah Mobile. CM inwestuje w AnTuTu od 2014 roku, ale producent benchmarków działa niezależnie: ma własne konto w Google Play i nie reklamuje aplikacji Cheetah Mobile.

Fu Sheng, CEO Cheetah Mobile jest wpisany jako członek rady nadzorczej AnTuTu tylko dlatego, że wymaga tego inwestor. Fu Sheng jednak nie bierze udziału w podejmowaniu decyzji.

W notatce dla prasy dyrektor AnTuTu zaznaczył między innymi, że AnTuTu to jeden z najstarszych producentów aplikacji mobilnych, publikujący w Google Play. Firma powstała w 2011 roku, przed Cheetah Mobile.

AnTuTu rzeczywiście skorzystało z usług prawnych Cheetah Mobile i dlatego polityka prywatności wskazywała na stronę w domenie Cheetach Mobile – cmcm.com. Producent benchmarków już pracuje nad zmianą.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: android police, wł

Tagi: antutu
Przewiń w dół do następnego wpisu