DAJ CYNK

Android 13 dla smartfonów Asus Zenfone i ROG Phone. Oto lista modeli i terminy

Mieszko Zagańczyk

Aplikacje

rog phone 6 Pro

Asus ogłosił plan aktualizacji do Androida 13 dla smartfonów Zenfone oraz gamingowych modeli ROG Phone. Stabilna wersja systemu będzie dostępna już od grudnia, jednak posiadacze starszych modeli poczekają jeszcze parę miesięcy.

Asus już wcześniej udostępnił Androida 13 w wersji beta dla flagowego modelu Asus Zenfone 9, teraz jednak rusza z szerszym programem aktualizacji, także dla innych telefonów, już w pełnej wersji. 

Jako pierwszy Androida 13 otrzyma Zenfone 9 – wysyłki aktualizacji ruszą w grudniu. Niestety, posiadacze innych modeli będą musieli poczekać do przyszłego roku. W styczniu 2023 r. nowy Android zostanie wysłany do posiadaczy modeli Asus Zenfone 8 i Asus Zenfone 8 Flip.

Użytkownicy gamingowych telefonów z linii Asus ROG Phone 6 i kilku z serii ROG Phone 5 otrzymają Androida 13 w pierwszym kwartale, więc styczeń też nie jest wykluczony.

Android 13 dla smartfonów Asus i ROG

Dopiero począwszy od kwietnia 2022 r., w drugim kwartale roku aktualizacja dotrze do pozostałych modeli ROG Phone 5. Szczegóły przedstawia poniższa tabela.

model kiedy aktualizacja
Asus Zenfone 9 grudzień 2022
Asus Zenfone 8 styczeń 2023
Asus Zenfone 8 Flip
Asus ROG Phone 6D 1. kwartał 2023
Asus ROG Phone 6D Ultimate
Asus ROG Phone 6
Asus ROG Phone 6 Pro
Asus ROG Phone 5
Asus ROG Phone 5 Pro
Asus ROG Phone 5 Ultimate 2. kwartał 2023
Asus ROG Phone 5s
Asus ROG Phone 5s Pro


Jak widać, aktualizacja obejmie tylko nowsze generacje smartfonów, które na rynek wprowadzone zostały z Androidem 11 lub Androidem 12. Trzeba też wziąć pod uwagę, że harmonogram dotyczy rynków globalnych, a w poszczególnych krajach dostępność Androida 13 może wiązać się jeszcze z mniejszymi lub większymi opóźnieniami.

Zobacz: Asus ROG Phone 6 Pro – potężny smartfon dla graczy (test)
Zobacz: Mały telefon i najwyższa wydajność? Test Asus Zenfone 9

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Telepolis.pl, Asus

Źródło tekstu: Fone Arena