DAJ CYNK

Allegro poszło po rozum do głowy. Wraca z potrzebną zmianą

Patryk Łobaza (BlackPrism)

Aplikacje

Allegro poszło po rozum do głowy. Wraca z potrzebną zmianą

Allegro wprowadza zmiany w swojej polityce dotyczące wystawiania opinii zakupionym produktom. Teraz tylko osoby, które zakupiły produkt, będą mogły plusować lub minusować recenzje produktu na stronie.

Opinie o produktach od lat są nieodłączną częścią Allegro, najpopularniejszej platformy e-commerce w Polsce, którą w samym październiku bieżącego roku odwiedziło prawie 19 milionów użytkowników. Teraz jednak czeka tę funkcję bardzo ważna zmiana.

Zmiany dotyczące ocen na platformie Allegro

Na Allegro wystawić opinię o danym produkcie może każda osoba, która go w ostatnim czasie kupiła. Natomiast każda pozostawiona w taki sposób recenzja dotychczas mogła być oceniona łapką w dół lub w górę przez resztę użytkowników. Jednak jak podaje portal wirtualnemedia.pl, teraz opinie będą mogli oceniać wyłącznie klienci, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy również nabyli dany produkt.

Zmiana jest o tyle istotna, gdyż pozycjonowanie opinii zależy od jej oceny. Co za tym idzie, te z większą liczbą łapek w górę będą wyświetlały się wyżej. Sprawia to, że manipulacje przy recenzjach produktów będą o wiele cięższe.

Zobacz: Firefox dla Androida. Powrót rozszerzeń coraz bliżej
Zobacz: Infolinia BIK padła. To skutek wycieku PESEL

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: MOZCO Mateusz Szymanski / Shutterstock.com

Źródło tekstu: Wirtualne Media