DAJ CYNK

5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 21

Dodane przez: Anna Rymsza (Xyrcon)

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 27829


Google Play aplikacje polecane za darmoGoogle Play to prawdziwa kopalnia skarbów, jednak znalezienie przydatnych aplikacji czy dobrze wykonanych gier bywa trudne. Stąd pomysł, by podzielić się z Wami naszymi znaleziskami – liczymy też na wasze opinie.

Jak robić rzeczy dla lalek – zajęcie na deszczowe popołudnia

Cena: 0 zł. Pobierz z Google Play

Kocham majsterkować i uważam, że warto do tego zachęcać też dzieci – zwłaszcza że zbliżają się deszczowe popołudnia, dzień jest coraz krótszy i w warunki coraz bardziej temu sprzyjają. Można zabawić się na przykład w robienie akcesoriów dla lalek.

Rzeczy dla lalek – aplikacja

W tej aplikacji znajduje się kilkadziesiąt prostych instrukcji, jak można zrobić ubrania, meble, przedmioty domowego użytku, a nawet atrapy jedzenie w skali odpowiedniej dla lalek. Wszystko jest robione z materiałów, które znajdą się w każdym domu – tektury, skrawków materiału, zapałek, koralików, drucików i tak dalej. 

Instruckje są opisane po polsku i opatrzone zdjęciami. Dzieci nie będą miały problemów z samodzielną obsługą tej aplikacji.

Mgrs & Utm Mapa – doskonała mapa dla turysty

Cena: 0 zł. Pobierz z Google Play

Mgrs & Utm Mapa to nie nawigacja. To cyfrowa mapa z prawdziwego zdarzenia z możliwością zapisu śladu GPSimportu ścieżek w formacie KML na nową warstwę mapy. Jeśli lubisz wycieczki terenowe, chodzenie po górach, biegi przełajowe i tego typu zabawy, ta aplikacja na pewno Ci się przyda. W samochodzie raczej nie, chyba że bawisz się w offroad.

Mgrs & Utm Mapa

Ta aplikacja to przede wszystkim kilka typów map, w tym drogowa, satelitarna i terenowa, przypominająca nieco mapę topograficzną. Na mapie możesz dodatkowo wyświetlić kompas, oznaczać punkty, a także zmierzyć powierzchnię oznaczonego fragmentu terenu albo długość wyznaczonej ścieżki. W połączeniu z możliwością zapisu śladu i importu warstw to naprawdę potężne narzędze nawet dla zaprawionego turysty.

Mgrs & Utm Mapa przyda się też, jeśli posługujesz się różnymi formatami zapisu szerokości i długości geograficznej. Możesz skorzystać z MGRS, WGS84, SK42, UTM i innych, zależnie od potrzeb. 

NetGuard – firewall bez roota

Cena: 0 zł, zaawansowane funkcje są płatne. Pobierz z Google Play

Aplikacja chce dostępu do sieci, a Ty nie chcesz, by go miała? NetGuard pomoże. To zapora sieciowa, która działa bez roota. W zasadzie aplikacja tworzy lokalne połączenie VPN i pozwala zablokować „wyjście na świat” innym aplikacjom.

NetGuard – firewall bez roota

NetGuard jest bardzo lekki, a przy tym daje sporą wolność w kontrolowaniu dostępu aplikacji do internetu. Można osobno ustawić blokady dla połączenia Wi-Fi i komórkowego, co na pewno się przyda, jeśli oszczędzasz pakiet internetowy. Co więcej, można zablokować także aplikacje systemowe.

Jeśli chcesz sprawdzić, czy aplikacja łączy się z siecią, możesz w ustawieniach włączyć logowanie – wtedy NetGuard zapisze wszystkie zdarzenia sieciowe. NetGuard ma też sporo funkcji bardziej zaawansowanych, które warto dokupić. Na przykład można wyświetlać logi na ekranie blokady, można też wyświetlać wykres bieżącego ruchu sieciowego w powiadomieniu. Można też włączyć wysyłanie powiadomienia, gdy jakaś aplikacja uzyska dostęp do sieci. Za wszystkie te funkcje trzeba zapłacić niecałe 40 zł, ale myślę, że spokój ducha jest wart tej ceny.

HairDiary (równowaga PEH) – dzienniczek dla włosomaniaków

Cena: 0 zł. Pobierz z Google Play

HairDiary to jeden z moich ulubionych typów aplikacji. Powstała dlatego, że ktoś jej potrzebował, a to oznacza, że rozwiązuje jakiś konkretny problem. Nazwa słusznie sugeruje, że jest to dziennik przeznaczony do rejestracji zabiegów pielęgnacyjnych na włosy. To aplikacja stworzona przez włosomaniaczkę dla innych włosomaniaków.

HairDiary

Aplikacja jest jeszcze na wczesnym etapie rozwoju i zapewne znajdziesz w niej trochę braków, Myślę, że warto podpowiedzieć autorce, czego Ci w niej brakuje. Na razie można w niej zapisać, jakich kosmetyków używasz i kiedy. To dla mnie bardzo praktyczne – dzięki temu, gdy wreszcie zbiorę się na wizytę u fryzjera, będę mogła poinformować, jak często używam odżywki i kiedy ostatnio farbowałam włosy.

Aplikacja ma jeszcze jedną zaletę – pozwala kontrolować równowagę PEH. Co to takiego? Proteiny, emolienty i humektanty, czyli trzy podstawowe elementy pielęgnacji włosów. By włosy były zdrowe i ładne, trzeba zachować odpowiednie proporcje, które dla każdego są indywidualne. Jeśli twoje włosy dostają za mało protein, są matowe, a jeśli humekantów, są suche i sianowate. Nadmiar również ma negatywny wpływ na wygląd włosów, a na wykończenie trzeba jeszcze zadbać o Emolienty, które przedłużają efekt.

Teorię mamy za sobą. Teraz trzeba siąść do wyszukiwarki, znaleźć nazwy związków należących do tych grup i odpowiednio oznaczyć je w opisach produktów w aplikacji. HairDiary podsumuje statystyki i pomoże ci rozwiązać ewentualne problemy z włosami.

Murderous Pursuits Mobile – zabawa w skrytobójców

Cena: 0 zł. Pobierz z Google Play

Lubisz tajemnice? Kręcą Cię steampunkowe klimaty, kryminały i skrytobójstwa? Ta gra na pewno Ci się spodoba. Murderous Pursuits wrzuca gracza prosto do statku powietrznego, podróżującego w czasie. W statku odbywa się przyjęcie zorganizowane przez Pana X., a Twoim zadaniem jest zabić wszystkich innych graczy bez wzbudzania podejrzeń. Trzeba się skradać, kombinować i nie dać się złapać strażnikom.

Gra została osadzona w środowisku 3D, a swoją postać obserwujesz zza ramienia. Musisz znaleźć na przyjęciu osobę, którą musisz zamordować, jednocześnie nie zwracając na siebie uwagi. Możesz skorzystać z przebrania i ukrywać się w tłumie. Im więcej się ruszasz, tym bardziej twoja postać jest widoczna dla reszty.

Pamiętaj – Ty też jesteś czyimś celem!

Uważam, że warto zagrać w Murderous Pursuits Mobile choć raz. To bardzo ciekawe podejście do koncepcji „wszyscy przeciw wszystkim”, czy też battle royale. Nie jest to gra pełna akcji, trzeba przy niej ruszyć głową i spodziewać się najgorszego.

Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część ​​20
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część ​​​​​​19
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 18
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 17
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 16

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: wł.

Źródło tekstu: wł.

Przewiń w dół do następnego wpisu