DAJ CYNK

Sharp demonstruje skuteczność technologii Plasmacluster przeciwko wirusowi SARS-COV-2

msnet

Wydarzenia

Sharp Plasmacluster SARS-COV-2

Firma Sharp Corporation opracowała urządzenie, w którym na około 30 sekund wystawiono przenoszonego drogą powietrzną wirusa SARS-COV-2 na działanie jonów Plasmacluster i wykazano, że liczba cząstek koronawirusa spadła o 90%.

W grudniu 2019 roku ogłoszono epidemię "choroby koronawirusowej 2019 (COVID-19)", wywołanej nowym koronawirusem SARS-CoV-2, a do dzisiaj (10 września 2020 roku) zostało nim zakażonych ponad 28 milionów osób na całym świecie, z czego ponad 900 tysięcy zmarło (dane ze strony worldmeter.info). Epidemia ta stanowi pilny i ważny problem dla społeczeństwa i wymaga podjęcia natychmiastowych środków zaradczych w wielu dziedzinach.

Zobacz: Google Maps pomogą poruszać się w świecie po koronawirusie
Zobacz: Microsoft podejmuje walkę z cybeprzestępstwami wykorzystującymi Covid-19

W 2004 roku firma Sharp zademonstrowała skuteczność technologii Plasmacluster, stosowanej w oczyszczaczach powietrza, przeciwko kociemu koronawirusowi (Feline CoV), należącemu do rodziny Coronaviridae . W następnym roku Sharp wykazał również skuteczność tejże technologii przeciwko pierwotnemu koronawirusowi SARS (SARS-CoV), który spowodował wybuch epidemii w latach 2002-2003 i jest genetycznie podobny do nowego koronawirusa SARS-CoV-2. Aktualnie firma Sharp udowodniła swoją skuteczność przeciwko SARS-CoV-2 obecnemu w kroplach unoszących się w powietrzu.

Od 2000 roku firma Sharp wykorzystuje marketing akademicki, aby demonstrować skuteczność technologii Plasmacluster, współpracując z niezależnymi organizacjami badawczymi na całym świecie. Do tej pory wiele tych organizacji udowodniło skuteczność kliniczną w hamowaniu aktywności szkodliwych substancji, w tym nowych wirusów grypy pandemicznej, bakterii odpornych na leki i alergenów roztoczy, a także w zmniejszaniu poziomu zapadalności na zapalenia oskrzeli  u dzieci z astmą. Jednocześnie potwierdzone zostało również bezpieczeństwo jonów Plasmacluster. Firma Sharp zamierza nadal wnosić wkład w życie społeczne, prowadząc szeroki zakres badań wykazujących skuteczność technologii Plasmacluster.

- Środki dezynfekujące, takie jak alkohol i detergenty (środki powierzchniowo czynne) są skuteczne w zmniejszaniu ryzyka występowania wirusa na materiałach, jednak w przypadku infekcji za pomocą aerozoli (mikrokropelek), istnieje niewiele skutecznych środków zaradczych, poza maskami. W tym przypadku wykazano skuteczną inaktywację SARS-CoV-2 w kroplach unoszących się w powietrzu za pomocą technologii Plasmacluster. Można by oczekiwać, że jest ona przydatna do zmniejszenia ryzyka infekcji w zaludnionych pomieszczeniach, w tym w biurach, domach, placówkach medycznych i pojazdach.

- powiedział dr Jiro Yasudy, profesor Krajowego Centrum Badań nad Zwalczaniem i Zapobieganiem Chorobom Zakaźnym, Uniwersytet w Nagasaki

Sukces firmy Sharp w zwalczaniu SARS-COV-2 został osiągnięty we współpracy z profesorem Jiro Yasudą z Narodowego Centrum Badawczego ds. Kontroli i Zapobiegania Chorobom Zakaźnym/Instytutu Medycyny Tropikalnej Uniwersytetu Nagasaki, profesorem Asuką Nanbo (członkiem zarządu Japońskiego Towarzystwa Wirusologicznego) z tej samej instytucji oraz profesorem Hironori Yoshiyamą z Wydziału Mikrobiologii Uniwersytetu Shimane (również członkiem zarządu Japońskiego Towarzystwa Wirusologicznego), a także z Uniwersytetem Nagasaki, uznanym na świecie autorytetem w dziedzinie badań nad chorobami zakaźnymi.

Zobacz: Telefony komórkowe przyciągają kleszcze? Tak wynika z najnowszych badań
Zobacz: Narodowy Program Zdrowia: nie ma dowodów na negatywny wpływ 5G na zdrowie człowieka

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Sharp

Przewiń w dół do następnego wpisu