DAJ CYNK

Google Maps pomogą poruszać się w świecie po koronawirusie

Anna Rymsza

Aplikacje

Google Maps ułatwi podróże w czasach pandemii

Aplikacja Google Maps wprowadza funkcje, które ułatwią nam planowanie podróży w świecie ogarniętym pandemią COVID-19. Nowości są już dostępne w wybranych krajach.

Pojawienie się nowego szczepu koronawirusa, który atakuje ludzi, całkowicie zmieniło sposób, w jaki się przemieszczamy… a właściwie nie przemieszczamy. W środkach transportu publicznego obowiązują nowe ograniczenia, w wielu miejscach obowiązkowe jest zakrywanie twarzy, zmniejszona została dopuszczalna liczba pasażerów i możemy się spodziewać kontroli temperatury ciała.

Zobacz: Mapy Google mają już 15 lat. Dziś pojawiły się nowe funkcje

Google Maps będą brać pod uwagę takie utrudnienia i poinformują o nich podczas planowania podróży. Nowe funkcje są już wprowadzane w aplikacji dla Androida i iOS-a w Belgii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Wielkiej Brytanii, a także Argentynie, Brazylii, Indiach, Kolumbii, Meksyku, Tajlandii i USA. Z czasem powinny trafić też do innych krajów, w tym do Polski.

Zobacz: Mapy Google: nowości w aplikacji dla Androida i iOS-a

Powiadomienia są dostarczane przez lokalnych przewoźników. Podczas nawigacji pojawią się wszelkie informacje o utrudnieniach w ruchu, zmianach trasy, blokadach i opóźnieniach. Ponadto Google będzie informować o przewidywanym zatłoczeniu w miejscach na trasie. W aktualnej sytuacji lepiej unikać miejsc zatłoczonych więc ta funkcja w Mapach Google została ulepszona.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Google Maps Blog