DAJ CYNK

Policja ostrzega Polaków. Tym sposobem mogą wyczyścić Ci konto

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Wydarzenia

Policja ostrzega Polaków. Lepiej nie klikaj z takie linki

Policja przestrzega przed atakiem, z powodu którego możesz stracić pieniądze. Sposób nie jest nowy, ale wciąż jest niezwykle skuteczny.

Poruszając się po Internecie, niemal przez cały czas musimy mieć się na baczności. Wystarczy chwila nieuwagi, kliknięcie podejrzanego linku, aby narazić się na nieprzyjemności w postaci utraty pieniędzy lub kradzieży naszych danych. O kolejnym sposobie przestrzega polska policja.

Policja przestrzega przed atakiem

Sposób oszustwa nie jest nowy i pewnie większość polskich internautów już spotkała się z podobną metodą. Jednak wciąż jest to atak niezwykle skuteczny. Tym razem oszuści próbowali nabrać przede wszystkim mieszkańców Międzyrzecza, informując ich o skandalicznym wydarzeniu w ich okolicy.

W poniedziałek, 14 marca 2022 r. na portalu społecznościowym „Ogłoszenia Międzyrzecz” pojawił się, przejmujący wpis o tytule „Trwają poszukiwania mężczyzny podejrzanego o gwałt na nieletniej z Międzyrzecza. Poznaj…”

Z ogłoszenia wynika, że „Incydent wydarzył się dosłownie kilka godzin temu, według ustaleń Policji sytuacja miała miejsce niedaleko domu dziewczyny, który znajduje się niedaleko ulicy 30 stycznia. Dziewczynka zauważyła, że szybkim krokiem podąża za nią postać w kapturze, kiedy odwróciła się stała się tragedia. Przekażcie znajomym, aby na siebie uważali, dopóki Policja nie dowie się kim jest ten człowiek. Przesyłajcie dalej, może akurat ktoś pozna tego człowieka.”

W rzeczywistości do takiego zdarzenia nigdy nie doszło. Policjanci nie dostali w tym czasie podobnego zgłoszenia. Wpis miał na celu albo kradzież pieniędzy, albo wyłudzenie danych. Policja apeluje, aby zachować ostrożność w sieci i nie wchodzi w podejrzane linki, nie zdradzać swoich wrażliwych danych i nie instalować aplikacji niewiadomego pochodzenia.

Zobacz: Hakerzy podszyli się pod policję. Wyciągnęli dane od Apple i Facebooka
Zobacz: Atak na pieniądze Polaków. Użytkownicy Google zagrożeni

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: DarSzach / Shutterstock.com

Źródło tekstu: Policja.pl