DAJ CYNK

Jak okraść bankomat? Można nawet na oczach policji

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Wydarzenia

Jak okraść bankomat? Można nawet na oczach policji

Jak ukraść bankomat? Na pewno nie tak, jak pewna grupa mężczyzn, która robiła to na oczach policji. Na ich usprawiedliwienie można dodać, że nie wiedzieli, iż są obserwowani.

Mieszkańcy San Tan Valley w Stanach Zjednoczonych w pewnym momencie usłyszeli ogromny huk, jakby doszło do wybuchu lub poważnego wypadku samochodowego. Okazało się, że grupa mężczyzn wyrywała bankomat za pomocą ukradzionej koparki. Wtedy jeszcze nie wiedzieli, że są obserwowani przez policję.

Jak nie kraść bankomatu

Wszystko zaczęło się jeszcze w 2021 roku, kiedy to grupa przestępców zaczęła napadać na banki, hotele oraz sklepy z marihuaną, która jest tam legalna. Policja wpadła na ich trop i od tygodnia obserwowała mieszkanie, w którym się ukrywali. W pewnym momencie zauważyli, jak lokal opuszcza trzech mężczyzn. Dwóch jechało Fordem F250, a jeden Choevroletem Impala.

Mężczyźni zaparkowali na parkingu kościoła, a następnie ukradli koparkę z pobliskiej budowy. Za jej pomocą, przy asyście samochodów, podjechali pod bankomat, a następnie wyrwali go z ziemi i wrzucili na pakę Forda F250. Po tym porzucili skradziony pojazd i odjechali. W bankomacie, jak donosi policja, znajdowało się około 58 tys. dolarów.

Złapani na gorącym uczynku

Po jakimś czasie i dalszej obserwacji policja zauważyła, że jeden z mężczyzn opuścił lokal w towarzystwie nieznanej kobiety. Okazało się, że pojechali zakupić piłę marki Makita oraz diamentowe ostrza. Prawdopodobnie nie mogli dostać się do wnętrza bankomatu. 57-letni Mark Bryant został zatrzymany. Dodatkowo funkcjonariusze znaleźli przy nim pigułki fentanylu.

W tym samym czasie oddział SWAT wszedł na teren posesji, gdzie ukrywała się reszta grupy. Tam zatrzymano 42-letniego Patricka Intintoli oraz 53-letniego Briana Groce. Ostatni z nich zaprzeczył, aby brał udział w kradzieży bankomatu. Kiedy usłyszał, że przez cały czas byli obserwowani, zażądał adwokata.

Zobacz: Rzeszów. Bankomat pułapka. Oszustce nie pomógł nawet niedorzeczny strój
Zobacz: Polska. Bankomat pułapka. Załatwił oszusta

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock

Źródło tekstu: AZCentral