DAJ CYNK

Windows 10 pozwoli na opcjonalne aktualizacje systemu oraz sterowników

Dodane przez: HTur

Kategoria: Windows

Interakcje: 16383

Najnowszy Windows 10 wprowadza stronę aktualizacji podobną do tej, do jakiej przyzwyczaił nas Windows 7. Zastępuje ona możliwość aktualizacji sterowników poprzez menedżera urządzeń.

Powstaje trochę zamieszania, ponieważ Microsoft nadal będzie przesyłać automatyczne aktualizacje, które będą instalować się bez wiedzy użytkownika, a o opcjonalnych użytkownik nie zostanie poinformowany, dopóki nie wejdzie do Windows Update w ustawieniach. W tym pierwszym przypadku są to ważne aktualizacje bezpieczeństwa oraz nowe funkcje. W drugim - dodatkowe zmiany i aktualizacja sterowników. We wspomnianym Windows Update pojawia się strona, która umożliwia wyświetlenie listy tych drugich. A te pierwsze można wstrzymać jak dotąd, czyli wybierając odłożenie na 7 dni.

W ten sposób Windows 10 wprowadza alternatywę dla funkcji, znanej co najmniej od czasów Windows XP. Po wybraniu podzespołu w Menadżerze Urządzeń można było - klikając na nim prawym przyciskiem myszki - dokonać automatycznej aktualizacji sterownika. Jest to nadal możliwe, jednak nie trzeba już wchodzić do Menadżera - na liście opcjonalnych aktualizacji pojawią się dostępne sterowniki. Co ważne - wszystkie dostępne będą zaakceptowane przez Microsoft.

Zobacz także: Windows 10: poprawka spowalnia działanie maszyn. Przyczną aktualizacja Edge

Jeśli ktoś lubi chodzić na skróty, może wywołać stronę opcjonalnych aktualizacji naciskając równocześnie klawisze Windows i R, a następnie wpisując polecenie:

ms-settings:windowsupdate-optionalupdates

Czy będzie wygodniej i sprawniej - to się okaże. Najważniejsze, aby aktualizacje od samego Microsoftu nie psuły działania systemu, jak to obecnie często się zdarza.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu