DAJ CYNK

Windows 10: poprawka spowalnia działanie maszyn. Przyczną aktualizacja Edge

Dodane przez: HTur

Kategoria: Windows

Interakcje: 8966

Chciałoby się rzec: nowy miesiąc, nowy problem. Ostatnia poprawka Windows 10 spowalnia działanie maszyn. Jest to globalnie tak powszechne, że Microsoft prowadzi śledztwo, aby sprawdzić, co się dzieje.

Problem stanowi wprowadzana automatycznie poprawka KB4559309. Po jej zainstalowaniu wielu maszyn z Windows 10 wyraźnie spowolniło swoje działanie, czego objawem jest dłuższy start systemu. Inne to między innymi spowolnione otwieranie stron internetowych oraz uruchamianie aplikacji. Przeznaczona dla Windows 10 poprawka KB4559309 ma na celu zaktualizowanie przeglądarki Edge i jest ona wprowadzona automatycznie przez Windows Update - przez co wielu użytkowników nie ma nawet pojęcia, że ją otrzymało. Według wstępnej analizy, przyczyna leży w mechanizmach automatycznie aktualizujących przeglądarkę, a sprawę bada powołany w tym celu przez Microsoft zespół badawczy.

Jak na razie jednym sposobem powrotu do normalnego działania Windows 10 jest ręczne odinstalowanie aktualizacji poprzez Panel Sterowania. Jednak uwaga - gdy aktualizacja została wprowadzona na świeżo zainstalowany system, nie będzie ona pokazana na liście. Co w takiej sytuacji? Pozostaje przywrócenie systemu do ustawień fabrycznych.

 

Zobacz także: Windows 10 obchodzi piąte urodziny! Podsumowujemy wady i zalety

Powstaje jednak pytanie - po co to robić, skoro Windows Update znowu samoczynnie pobierz aktualizację? Odpowiedź jest prosta: można tego uniknąć. Trzeba w tym celu uprzedzić system i ręcznie pobrać oraz zainstalować najnowszą edycję Edge. Gdy znajdzie się w systemie, Windows Update nie wprowadzi aktualizacji.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Andrea Piacquadio / Pexels

Przewiń w dół do następnego wpisu