DAJ CYNK

Windows 10 otrzyma poprawki związane z aktualizacjami i wydłuży życie baterii w HP

Dodane przez: HTur

Kategoria: Windows

Interakcje: 2895

Aktualizacje systemu to pięta achillesowa Windows 10. Microsoft pracuje nad pewnymi zmianami w tym aspekcie. Wprowadza również poprawkę, dzięki której zmniejszy się zużycie baterii w urządzeniach HP.

Zacznijmy od tego drugiego. Poprawka została przygotowana wspólnie przez HP i Microsoft, a jej celem jest wprowadzenie nowego algorytmu korzystania z akumulatora urządzenia przenośnego. Umożliwi to optymalizację wykorzystania energii, a co ważne - nie wprowadza żadnych zmian w ustawieniach BIOS-u maszyny. Poprawka została oznaczona jako KB4583263 i od dzisiaj będzie rozprowadzana wśród wśród użytkowników HP - jeśli zaliczasz się do nich, możesz sprawdzić, czy jest dla Ciebie dostępna, wchodząc w Windows Updates i sprawdzając aktualizacje, a następnie wyświetlając aktualizacje opcjonalne. Jeśli poprawka jest gotowa - znajdziesz ją właśnie tam. Może tak się jednak nie stać - otrzymają ją tylko wybrane modele, ale ich listy - niestety - nie podano.

Zobacz: Windows 10 będzie pytać, do czego go używasz?

Druga zmiana to aktualizacje. Nie da się ukryć, że ten jest jest pod tym względem niesamowicie pechowy dla Microsoftu. Duża aktualizacja Maj 2020 bardziej zaszkodziła, niż pomogła użytkownikom, a do dziś odnotowuje się przypadku jej negatywnego wpływu na Windows 10. Jednym z problemów była odmowa aktualizowania systemu - co dotyczyły zarówno samej aktualizacji Maj 2020, jak i poprawek następujących po niej. Użytkownik widział w takiej sytuacji okienko z lakoniczną informacją, że jego maszyny zaktualizować się nie da. I już, bez żadnych wyjaśnień.

Zmiana ma polegać na tym, że... spodziewasz się, że Microsoft zapewni, że wszystko będzie działać płynnie? Otóż - nie. Teraz pojawią się dokładne informacje, dlaczego aktualizacja nie jest możliwa. Algorytmy sprawdzą, co jest nie tak i poinformują dokładnie o przyczynach braku możliwości zaktualizowania Windows 10. Na przykład dowiesz się, że masz przestarzałe sterowniki firm Intel czy Nvidia. Może nie jest to dokładnie to, czego oczekujemy, ale jeśli problem da się samodzielnie rozwiązać, będzie to bardzo pomocne.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Windows Latest

Źródło tekstu: Windows Latest

Przewiń w dół do następnego wpisu