DAJ CYNK

Aktualizacja Windows 10 powoduje BSOD w trakcie drukowania

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Windows

Windows 10 BSOD w trakcie drukowania

Jeśli twój komputer wyświetla BSOD (Blue Screen of Death) w trakcie drukowania, to wszystkiemu prawdopodobnie jest winna jedna z ostatnich aktualizacji Windowsa 10.

Wygląda na to, że jedna z ostatnich aktualizacji Windowsa 10 powoduje problemy z... drukowaniem. Z Reddita wynika, że wiele osób doświadcza BSOD, czyli Blue Screen of Death krótko po tym, jak uruchomią drukowanie jakiegoś dokumentu lub zdjęcia czy grafiki. Początkowo dominowały doniesienia na temat sprzętów marki Kyocera, ale z czasem okazało się, że problem dotyczy też urządzeń innych firm.

Wszystkiemu prawdopodobnie jest winna aktualizacja Windows 10, oznaczona jako KB5000802, która została wydana 9 marca. Z informacji przekazywanych przez użytkowników Reddita wynika, że nie każdy był w stanie ją odinstalować. Prawdopodobnie wynika to z faktu, że jest to poprawka bezpieczeństwa. Na szczęście Microsoft już wie o problemie i pracuje nad jego rozwiązaniem.

Jeśli napotkaliście w ostatnich dniach na BSOD w trakcie drukowania, to możecie spróbować odinstalować aktualizację. W tym celu należy:

  1. Wejść do ustawień Windowsa => Aktualizacja i zabezpieczenia => Windows Update
  2. Wybrać "Wyświetl historię aktualizacji"
  3. Wybrać "Odinstaluj aktualizacje"
  4. Znaleźć aktualizację KB5000802 na liście i ją odinstalować.

Zobacz: Microsoft testuje Edge Chromium na Xboksach. Na konsolach zadziała Google Stadia
Zobacz: CorelDRAW 2021: Praca zespołowa optymalna jak nigdy i tańsze licencje dla mniej wymagających

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: PCWorld

Przewiń w dół do następnego wpisu