DAJ CYNK

Windows 10: aktualizacja usuwa Adobe Flash Player

Dodane przez: HTur

Kategoria: Windows

Interakcje: 4941

Microsoft opublikował nową aktualizację Windows 10. Nie wchodzi ona jednak przez Windows Update, a należy pobrać ją ręcznie. Usuwa z systemu Adobe Flash Player.

Aktualizacja Windows 10 nie pojawia się tradycyjnie, czyli poprzez mechanizm Windows Update, a znalazła na witrynie Wykaz usługi Microsoft Update. Można pobrać ją i zainstalować ręcznie, a efekt jej działania to usunięcie pozostałości Adobe Flash Player - był on częścią systemów Windows przez ponad dekadę. Samo Adobe zaplanowało jego koniec na grudzień 2020 roku, co wiąże się z zakończeniem wsparcie dla rozszerzenia Flash Player, które znajduje się w Edge, Chrome i innych przeglądarkach. Pisałem o tym w felietonie Flash Player - wreszcie koniec tego koszmaru.

Aktualizacja o numerze KB4577586 jest dostępna w kilkunastu wersjach - dla różnych edycji Windows 10 (2004, 1909, 1903, 1809), a także systemów Server i wcześniejszych Windowsów. Ma ona konkretną, wszystko mówiącą nazwę - "Aktualizacja w celu usunięcia programu Adobe Flash Player". Po jej pobraniu należy kliknąć na plik, zaś po instalacji zrestartować maszynę i gotowe.

Zobacz: Microsoft Edge i Internet Explorer pozbędą się Flash Playera

Jedna ważna uwaga - jeśli z tych czy innych powodów zmienisz zdanie i chcesz nadal używać Flash Playera, nie będzie takiej możliwości, dopóki nie zainstalujesz znowu systemu Windows 10. Dlatego przed zaaplikowaniem aktualizacji dobrze wykonać punkt przywracania systemu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu