DAJ CYNK

Xiaomi bierze na warsztat mopa. Te sprzęty mają same zalety

Anna Rymsza

Sprzęt

Nowe odkurzacze Xiaomi
Xiaomi zaprezentowało nowe urządzenia do domu. Ucieszą się przede wszystkim maniacy czystych podłóg. Nowe odkurzacze mają wszystkie zalety mopów i pozbywają się ich największych wad.

Xiaomi Robot Vacuum X10+. Twoje skarpetki są bezpieczne

Automatyczne odkurzacze mają w zwyczaju wciągać to, co znajdzie się na ich drodze. Wkręcają sobie kable i pożerają skarpetki, jeśli tylko coś znajdzie się na podłodze. Xiaomi Robot Vacuum X10+ to pierwszy odkurzacz automatyczny, który nie będzie tego robić. Nie rozsmaruje też niczego po podłodze i nie będzie stał na stacji dokującej z nieprzyjemnie zalatującym mopem. Na długi czas zapomnisz, że w ogóle masz go w mieszkaniu, a podłoga będzie czysta.

Xiaomi Robot Vacuum X10+ został wyposażony w interesującą stację dokującą, która nie tylko naładuje odkurzacz, ale też opróżni jego pojemnik na brud, uzupełni wodę w zbiorniku do mopowania i wyczyści dwa obrotowe mopy. Ściereczki mogą być utrzymywane wilgotne, jeśli często myjesz podłogę, a mogą być automatyczne suszone, jeśli sprzątasz rzadziej. Oczywiście, gdy przyjdzie pora na uzupełnienie wody, wymianę szczotek albo worka, dostaniesz powiadomienie na telefon. W aplikacji możesz też ustawić parametry sprzątania, plan mieszkania i harmonogram. Alternatywnie można skorzystać z asystenta głosowego, na przykład Alexy.

Zobacz: Xiaomi 12T i 12T Pro. Znamy ceny, drożyzny nie ma!

Odkurzacz został przystosowany do sprzątania różnych podłóg. Jego siła ssania sięga 4 kPa. Dwa obrotowe mopy, które skutecznie zagarniają brud do odkurzacza i zostawiają za sobą czystą podłogę. Jeśli zaś czujnik ultradźwiękowy wykryje dywan, mopy zostaną podniesione. Nie ma więc obaw, że dywan zostanie pomoczony, a parkiet nieumyty. Omijanie przedmiotów leżących na podłodze zaś jest możliwe dzięki sztucznej inteligencji, analizującej dane z lasera (LDS) i kamery.

Xiaomi Trueclean W10 Pro i W10 Ultra – porównanie mopów
Xiaomi Truclean W10 Pro i W10 Ultra. Odkurzanie i mycie w jednym

Gdzie „naleśnik” nie wjedzie, tam przyda się odkurzacz pionowy. Tu do akcji wchodzi Xiaomi Truclean W10 Ultra (powyżej z lewej) i Truclean W10 Pro (powyżej z prawej), łączące możliwości odkurzacza pionowego i mopa. Oba mają możliwość odkurzania, mopowania i szorowania podłóg. Co więcej, system wykrywania zabrudzeń pozwala dopasować tryb pracy do warunków.

Zobacz: Xiaomi przedstawia nowości smart home 2022: oczyszczacze, odkurzacze i roboty

Xiaomi Truclean W10 Ultra został wyposażony w stację bazową, która oczyści i wysuszy mopa po zakończeniu sprzątania, wyciągnie brudną wodę ze zbiornika i uzupełni czystą. Odkurzacz ma też w rączce… termos. Stacja bazowa bowiem podgrzewa wodę do 75°C przed sprzątaniem. Dzięki temu mamy możliwość mopowania podłóg gorącą wodą, co ułatwia usuwanie plam i zapewnia wyższy poziom higieny. Akumulator pozwoli na ok. 35 minut sprzątania. W galerii poniżej możesz przyjrzeć się odkurzaczowi i stacji bazowej z bliska.

Truclean W10 Pro jest nieco mniejszy i zgrabniejszy, bo nie ma izolowanego termicznie pojemnika na wodę. Nie ma też złożonej stacji dokującej. Ma za to składaną rączkę, dzięki której bez problemu wjedzie pod łóżko i odkurzy pod szafkami. Jego stacja bazowa również jest znacznie mniejsza, ale nie zabrakło tu automatycznej suszarki mopa. Aplikacja mobilna nie jest niezbędna do korzystania z tych odkurzaczy, ale warto ją mieć, by śledzić zużycie wody i mopów.

Jako pierwszy do Polski trafi odkurzacz bogatszy, a więc Trueclean W10 Ultra. Jego cena wyniesie 4399 zł. Pozostałe urządzenia dotrą nad Wisłę nieco później i wtedy poznamy ich ceny w złotówkach.

Xiaomi nakarmi kotka

Wśród produktów dla domu, które miałam okazję zobaczyć, znalazł się też automatyczny dozownik karmy dla kotów i niedużych psów oraz fontanna z bieżącą wodą do picia i wbudowanym filtrem.

Urządzenia Xiaomi dla zwierząt

Oba urządzenia można skonfigurować według indywidualnych potrzeb zwierząt. Ponadto oba mają kable zabezpieczone nylonową siatką, przez co trudno będzie je przegryźć i są zabezpieczone tak, by zwierzak nie zrobił sobie krzywdy w łapkę. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Własne, Xiaomi

Źródło tekstu: Własne, Xiaomi

Przewiń w dół do następnego wpisu