Xiaomi 14T Pro na horyzoncie. Już trafił do bazy IMEI
Chociaż na globalne rynki weszła właśnie seria Xiaomi 14, to producent już intensywnie myśli o przyszłości – czyli serii „T”, z założenia tańszej wersji flagowców. Xiaomi 14T Pro został już dostrzeżony w bazie danych IMEI.

Seria Xiaomi 14T pojawiała się dotąd wyłącznie w spekulacjach, które teraz jednak znalazły swe pierwsze potwierdzenie w wiarygodnym źródle, czyli bazie danych IMEI, gdzie zadebiutował Xiaomi 14T Pro. Telefon został tam wymieniony pod nazwą rynkową, a także pod nazwą kodową „rothko” oraz z numerami wersji globalnej 2407FPN8EG i japońskiej 2407FPN8ER.
Bardzo podobne oznaczenie – 2407FPN8EG – pojawiło się już wcześniej w kontekście Redmi K70 Ultra. To pozwala bez ryzyka wielkiego błędu wysnuć wniosek, że wprowadzany na światowe rynki Xiaomi 14T Pro to inaczej rebrandowana wersja wyłącznie chińskiego Redmi K70 Ultra.


![Monitor ASUS TUF Gaming VG328QA1A 31.5" 1920x1080px 170Hz 1 ms [MPRT]](https://www.mediaexpert.pl/media/cache/resolve/gallery_xml/images/56/5681616/Monitor-ASUS-TUF-Gaming-VG328QA1A-front.jpg)
Co daje nam ta informacja? Niestety, w tej chwili jeszcze niewiele. Redmi K70 Ultra dopiero czeka na swoją premierę, do której ma dojść w sierpniu. Dopiero po tym wydarzeniu, we wrześniu światło dzienne ujrzy seria Xiaomi 14T. Fani marki, którzy czekają na telefony z linii T, muszą więc uzbroić się w cierpliwość.
Wiadomo tylko, że Xiaomi 14T Pro, jak i jego pierwowzór Redmi, będzie napędzany przez układ Dimensity 9300, czyli flagowy SoC MediaTeka wcześniejszej generacji. Jest to jednostka w litografii 4 nm, z głównym rdzeniem Cortex-X4 o taktowaniu do 3,25 GHz i 12-rdzeniowym GPU Immortalis-G720. Układ porównywalny jest wydajnościowo ze Snapdragonem 8 Gen 3.
Wydajności w Xiaomi 14T Pro na pewno nie zabraknie, tym bardziej że w spekulacjach pojawia się też informacja o zastosowaniu w tym telefonie nawet 24 GB pamięci RAM w najszybszym standardzie LPDDR5T o prędkości 9,6 Gbps. Smartfon otrzyma też pamięć UFS 4.0 do 1 TB oraz ekran AMOLED LTPO w rozdzielczości 1.5K.