DAJ CYNK

Xbox Series S - słabszy kuzyn Series X może zostać zaprezentowany już w maju

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7163

Xbox Series-S możliwa premiera w maju

Miłośnicy konsolowego grania zapewne czekają na zapowiadane na koniec tego roku premiery nowych urządzeń firm Sony i Microsoft. Po sieci krążą plotki, że Amerykanie chcą wcześniej pokazać nieco słabszą konsolę, model Xbox Series S (zdjęcie powyżej to tylko koncept).

Według ostatnich doniesień, Xbox Series S ma być podstawową do gier nowej generacji, w czym ma zastąpić konsolę Xbox One S. Nadchodzący sprzęt ma być przystępny cenowo, a jednocześnie zaprezentować niektóre z doświadczeń, które będą domeną oczekiwanego Xbox Series X.

Zobacz: PlayStation 5 vs Xbox Series X - na którą konsolę czekacie?
Zobacz: Microsoft: PlayStation i Nintendo to nie rywale dla Xboxa, Google i Amazon owszem

Niektóre źródła sugerują, że "Lokhart" (nazwa kodowa Series S) jest używany przez pracowników działu Xbox Microsoftu, którzy mają przetestować konsolę i podzielić się opinią o niej przed premierą. Xbox Series S ma zapewnić moc obliczeniową na poziomie 4 TFLOPS (12 TFLOPS w Series X). Według serwisu Windows Central to wystarczy, by zapewnić odpowiedni poziom wrażeń z rozgrywki. Xbox Series S ma korzystać (podobnie jak Xbox Series X) z takich rozwiązań technologicznych, jak procesor Zen 2, GPU RDNA2, Raytracing, GDDR6, SSD i Xbox Velocity Architecture, dedykowany blok audio i wiele innych. Czy tak będzie w rzeczywistości, powinniśmy się dowiedzieć w przyszłym miesiącu.

Xbox Series X podzespoły

Zobacz: Fortnite w końcu w Google Play. Epic zauważył ile traci
Zobacz: W co zagrać? Sony daje dwie gry za darmo na PlayStation 4

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Reddit

Źródło tekstu: Windows Central

Przewiń w dół do następnego wpisu