DAJ CYNK

Transcend prezentuje nowy, kompaktowy czytnik kart pamięci z symetrycznym USB-C

Dodane przez: HTur

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 1967

Waży zaledwie 17 gramów, a jego wymiary to 4,8 x 4,8 cm. Oto nowy czytnik kart pamięci od Transcend. jakie są jego możliwości?

TRANSCEND RDC3 to kieszonkowy czytnik kart pamięci z portem z odwracalnym złączem USB typu C oraz interfejsem USB 3.2 Gen 1. Dzięki temu jest kompatybilne m.in. z nowym sprzętem Apple (jak iPady) oraz urządzeniami z Androidem, a także umożliwia pełne wykorzystanie szybkich kart pamięci. Zaletą jest symetryczny port, dzięki czemu wtyczkę wkłada się zawsze w prawidłowy sposób. Urządzenie odczytuje zarówno karty SD, jak i microSD. Warto podkreślić, że gniazdo karty SD obsługuje karty pamięci w standardach UHS-I, SDXC i SDHC.

Dzięki niewielkim wymiarom zmieści się do każdej torebki i plecaka, a mała waga sprawia, że nie czujemy w ogóle faktu, że mamy go ze sobą. Może pracować w szerokim zakresie temperatur od 0 do 70°C, a producent udostępnia darmową aplikację TRANSCEND Elite. Można ją pobrać ze sklepu Google Play i wykorzystywać do zarządzania danymi, w tym tworzenia kopii zapasowych oraz udostępniania plików - zarówno z domu, jak i zdalnie.

Zobacz też: Nadchodzi PocketBook Color – czytnik e-booków z kolorowym ekranem E Ink

TRANSCEND oferuje również inne bezpłatne oprogramowanie RecoverRx. Umożliwia ono odzyskiwanie danych z kart. Czytnik obejmuje dwuletnie gwarancja, a można go nabyć za jedyne 72 złote. W sprzedaży znajdzie się już w sierpniu.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu