DAJ CYNK

Nadchodzi PocketBook Color – czytnik e-booków z kolorowym ekranem E Ink

Xyrcon

Sprzęt

PocketBook Color

PocketBook zapowiada przełom na rynku czytników e-booków. W końcu pojawi się urządzenie z kolorowym ekranem, na którym będzie można komfortowo czytać czasopisma, komiksy i podręczniki z kolorowymi ilustracjami.

Szwajcarski producent czytników PocketBook ma powód do dumy. Na ukończeniu są prace nad modelem PocketBook Color z kolorowym wyświetlaczem E Ink Kaleido. To jeden z pierwszych na świecie czytników, wykorzystujących te ekrany.

PocketBook Color gabarytami i budową przypomina dobrze znany model PocketBook Touch HD 3, ma nawet identyczne przyciski pod ekranem. Najbardziej liczy się jednak 6-calowy ekran, wyświetlający 4096 kolorów. Co ważne, jest to ekran matowy, któremu niegroźne jest ostre słońce i mocne oświetlenie. Bliżej mu do cyfrowej kartki niż dobrze znanego ekranu smartfonu. PocketBook nie informuje jeszcze, czy PocketBook Color dostanie własne oświetlenie ekranu.

PocketBook Color

Zagęszczenie pikseli na poziomie 300 DPI zapewni wyraźny tekst i przyjemny dla oka obraz. Podobnie jak czarno-białe ekrany E Ink, ten również pobiera energię jedynie przy odświeżaniu stron, czytnik będzie więc tygodniami pracować z dala od ładowarki.

Zobacz: Na czym czytać e-booki? Polecane czytniki nie tylko na czas #ZostańWDomu
Zobacz: Czytnik inkBOOK można testować przez 21 dni bez konsekwencji

PocketBook informuje o pewnej drobnej wadzie tego urządzenia. Kolory będą mniej soczyste niż na ekranach OLED czy LCD. To może dyskwalifikować czytnik w oczach fanów efektownych komiksów i albumów ze zdjęciami, gdzie liczy się bogata paleta barw.

Niemniej jednak ten czytnik może zupełnie zmienić sposób odbioru literatury fachowej, podręczników i czasopism. PockjetBook spodziewa się, że PocketBook Color przyciągnie także uwagę dzieci i zachęci je do czytania kolorowymi ilustracjami. Dzięki łączności Bluetooth PocketBook Color sprawdzi się także jako odtwarzacz audiobooków.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu