DAJ CYNK

Thermomix dzieli klientów. Czytelnik zażenowany

Arkadiusz Bała (ArecaS)

Sprzęt

Szkoda słów. Tak Thermomix dzieli Polaków

Jesteś osobą niewidomą i chcesz kupić Thermomiksa? To masz problem - urządzenie nie jest przystosowane do obsługi przez osoby niepełnosprawne.

Zdaniem olbrzymiego grona zadowolonych klientów, trudno o drugie urządzenie, które ułatwiałoby życie w równym stopniu, co Thermomix firmy Vorwerk (w każdym razie jeśli nie liczyć analogicznych produktów konkurencji). Jak się jednak okazuje, jest duże grono osób, które o takim luksusie może zapomnieć.

Jak donosi nam jeden z Czytelników, Thermomix w swoich najnowszych wersjach nie nadaje się do użytku przez osoby niewidome.

Thermomix nie dla osób niewidomych

Mówiąc bardziej precyzyjnie, podstawowy interfejs urządzenia wymaga korzystania z wbudowanego wyświetlacza, co dla osób niewidomych oraz słabo widzących stanowi poważne utrudnienie.

Jednocześnie na pokładzie nie znajdziemy żadnych opcji dostępności, takich jak audiodeskrypcja, obsługa głosowa czy możliwość obsługi za pomocą smartfona. Warto zauważyć, że tego typu rozwiązania są istotne nie tylko z perspektywy osób niewidomych, ale także niepełnosprawnych motorycznie.

Producent umywa ręce

Jak zwraca uwagę nasz Czytelnik, problem jest przez producenta bagatelizowany. W przypadku kontaktu z zespołem obsługi klienta Vorwerk Polska uzyskał on wyłącznie informację o tym, że urządzenie nie oferuje podstawowych narzędzi dostępności.

Uprzejmie informujemy, że niestety urządzenie na ten moment nie ma możliwości obsługi głosowej, ani sterowania poprzez aplikację.

Dziękujemy również Panu za chęć okazania wsparcia w zakresie rozwoju tej funkcjonalności, jednak Dział Product Development, który zajmuje się rozwojem funkcjonalności urządzenia znajduje się w Centrali Vorwerk (Niemcy/Szwajcaria). Lokalnie nie mamy bezpośredniego wpływu na wdrożenie takiej funkcjonalności.

- odpowiedź zespołu obsługi klienta firmy Vorwerk Polska na mail naszego Czytelnika

Oburzony Czytelnik dodał, że na stronie internetowej producenta nie ma żadnych informacji o utrudnieniach, na jakie mogą natknąć się osoby niewidome, a zawarty w instrukcji komunikat, jakoby z urządzenia mogły korzystać "osoby o ograniczonej zdolności fizycznej, sensorycznej lub umysłowej" jest w tym kontekście wręcz mylący.

W efekcie po zakupie tego typu sprzętu wielu użytkowników może natknąć się na niemiłą niespodziankę. O komentarz do sytuacji poprosiliśmy przedstawiciela firmy Vorwerk Polska.

Zobacz: Thermomix w świetnej promocji, ale będzie trzeba się spiąć
Zobacz: Lidl pozamiatał. Thermomix znów ma ciężary

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Karolis Kavolelis / Shutterstock.com

Źródło tekstu: własne

Przewiń w dół do następnego wpisu