DAJ CYNK

Steam Deck zadba o akumulator. Możliwe zablokowanie fps-ów

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Sprzęt

Steam Deck zadba o akumulator. Możliwe zablokowanie fps-ów

Steam Deck będzie wyposażony w opcjonalny ogranicznik wydajności - potwierdził jeden z inżynierów urządzenia Pierre-Loup Griffais. Wszystko z myślą o tych, którzy liczą na dłuższe granie z dala od ładowarki.

Steam Deck, jak zapewnia Valve, ma na tyle mocną specyfikację, że nie ma w tym momencie na Steamie gry, której nie byłby w stanie uruchomić w rozdzielczości 800p z płynnością co najmniej 30 klatek na sekundę. Czy tak samo będzie za kilka lat? Swoje wątpliwości na ten temat opisałem w innym tekście. Póki co Valve jest pewne swego. Dodatkowo konsolo-komputer będzie wyposażony w opcjonalny ogranicznik wydajności, który pozwoli na dłuższą zabawę z dala od ładowarki.

Cel 30 fps-ów odnosi się do minimum tego, co uważamy za grywalne w naszych testach wydajności. Gry, które testowaliśmy i pokazywaliśmy, do tej pory konsekwentnie spełniały i przekraczały ten wymóg. Dostępny będzie również opcjonalny wbudowany ogranicznik klatek na sekundę, który zoptymalizuje czas pracy na baterii.

- powiedział Pierre-Loup Griffais, jeden z inżynierów Steam Decka.

Kluczowy jest fakt, że wspominany ogranicznik wydajności będzie w pełni opcjonalny. Jeśli ktoś będzie w stanie znieść płynność na poziomie 30 klatek na sekundę, to może okazać się to przydatną opcją. Szczególnie na wyjazdach, gdzie utrudniony może być dostęp do gniazdka prądowego (chociaż ten problem powinien rozwiązać zwykły powerbank).

Steam Deck trafi do pierwszych użytkowników pod koniec roku. Konsola kosztuje 1899, 2499 lub 3099 zł w zależności od wybranej wersji. Urządzenie prawdopodobnie cieszy się dużą popularnością, ponieważ w tym momencie rezerwacji można dokonać dopiero na drugi kwartał 2022 roku (w zeszłym tygodniu był to jeszcze pierwszy kwartał).

Zobacz: Steam Deck uniknie problemu, który trapił niemal wszystkie konsole
Zobacz: Zwiększenie pojemności Steam Deck do błahostka - wystarczy microSD

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Valve

Źródło tekstu: TweakTown