DAJ CYNK

Nadciąga nordycki młot dla graczy. Nie, to nie żart

Przemysław Banasiak

Sprzęt

Nadciąga nordycki młot dla graczy. Nie, to nie żart

ASUS zapowiedział nowy produkt skierowany do graczy. Wydaje się jednak tak absurdalny i niszowy, że producent musiał podkreślać, iż to nie żart.

 

Mitologia nordycka od lat cieszy się popularnością w popkulturze i wykorzystywana jest przy tworzeniu nowych gier, filmów, seriali, książek i komiksów. Jej wpływy widać również w świecie nowych technologii. Od stylistyki, przez nazewnictwo nowych sprzętów, aż po całe marki - np. chiński Asgard.

Stacja zasilania zadebiutuje podczas Computex 2024

Dzisiaj jednak pochylimy się nad firmą ASUS, która w ramach swojej gamingowej marki ROG zapowiedziała... młot dla graczy. Tak, chodzi o oręż dzierżony przez Thora, boga burzy i piorunów, Mjolnir.

ASUS ROG Mjolnir to skierowana od graczy stacja zasilania, którą wyposażono w cztery gniazdka elektryczne, dwa USB typu A oraz dwa USB typu C. Tak by w terenie można było zasilić nie tylko komputery czy laptopy, ale również monitory i inne peryferia. Pojemność wbudowanego akumulatora pozostaje nieznana.

Całość doprawiona została wbudowanym ekranem pokazującym stan naładowania i pobór mocy oraz solidną i wytrzymałą obudową. Rączka "gamingowego młota" pełni również funkcję dodatkowego oświetlenia.

Chociaż cały pomysł brzmi jak szaleństwo, to ASUS zapewnia, że nie jest żart z okazji Prima Aprillis. Więcej szczegółów poznamy już w czerwcu, podczas tajwańskich targów Computex 2024. To tam zostanie oficjalnie zaprezentowana stacja zasilania i zdradzona zostanie jej pełna specyfikacja.

Zobacz: Na rynek trafiły nowe SSD. Miej się na baczności
Zobacz: Dragon's Dogma 2. Gracze są niezadowoleni, ale i tak kupują

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: ASUS

Źródło tekstu: ASUS,, oprac. własne