DAJ CYNK

Samsung prezentuje funkcję HDR10+ Adaptive. Nie musisz kryć się w mroku...

Mieszko Zagańczyk

Sprzęt

Samsung prezentuje funkcję HDR10+ Adaptive

W swoich najnowszych telewizorach Samsung wprowadza coraz bardziej zaawansowane technologie, które mają poprawić jakość obrazu czy dźwięku. Kolejne tego typu rozwiązanie – HDR10+ Adaptive – zostanie wprowadzone na całym świecie w dostępnych wkrótce telewizorach Samsung QLED na rok 2021. Funkcja ta ma poprawiać jakość oglądanych w domu treści HDR10+ niezależnie od warunków oświetleniowych.

HDR10+ Adaptive obsługuje tryb Filmmaker i dostosowuje obraz do jaśniejszych pomieszczeń, dzięki czemu widzowie mogą cieszyć się prawdziwie kinowymi wrażeniami z filmów i programów telewizyjnych HDR10+ w każdych warunkach. 

Zobacz: Funkcja Q-Symphony trafia do wszystkich telewizorów Samsung QLED

Jakie są zalety tego rozwiązania? HDR jest zwykle optymalny w zaciemnionym pomieszczeniu, a warunki, w jakich oglądamy, mogą się znacząco różnić, w zależności od oświetlenia w pokoju, pory dnia czy ilości okien. 

Zobacz: Telewizor QLED Q95T, czyli w 1,4 sekundy do pełnej mocy

Samsung prezentuje funkcję HDR10+ Adaptive

Zgodnie z wytycznymi HDR10+ LLC funkcja HDR10+ Adaptive wykorzystuje dynamiczną optymalizację „scena po scenie”, umożliwiając dostosowanie obrazu do warunków oświetleniowych każdego pomieszczenia. W efekcie widzowie mogą cieszyć się jeszcze lepszymi wrażeniami podczas oglądania treści HDR. Funkcja wykorzystuje czujnik światła w telewizorach, dzięki czemu ekran prezentuje treści zgodnie z zamierzeniami ich twórców – bez utraty szczegółów i kontrastu. 

Zobacz: Samsung QLED 8K Q700T już w Polsce

Funkcja HDR10+ Adaptive w telewizorach Samsung QLED obsługuje również tryb Filmmaker. Jest to ustawienie wyświetlania rozwijane przez firmę Samsung – będącą członkiem UHD Alliance – we współpracy z filmowcami, studiami i producentami elektroniki użytkowej. Co więcej, Samsung połączył siły także z Amazon Prime Video, aby umożliwić abonentom tego serwisu oglądanie treści w trybie Filmmaker i z funkcją HDR10+ Adaptive. Wszystkie treści Prime Video HDR są automatycznie wyświetlane w formacie HDR10+

Zobacz: Samsung QLED Q70T 55

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Samsung