DAJ CYNK

Samsung QLED 8K Q700T już w Polsce

Henryk Tur

Sprzęt

Samsung informuje, że już od dziś można nabyć w Polsce Q7000T - model z procesorem Quantum 8K. Dostępny będzie w rozmiarach 55 i 65 cali.

Model Q700T to trzecia seria 8K po wprowadzonych niedawno Q950T i Q800T. Warto przypomnieć, że Samsung wprowadza modele 8K już od dwóch lat, a nowa propozycja dedykowana jest przede wszystkim graczom szukającym jak największej rozdzielczości i wsparcia dla konsol na niedużych (stosunkowo) telewizorach.

Jak tłumaczy Grzegorz Stanisz, szef działu RTV Samsung Electronics Polska:

Szacujemy, że sprzedaż telewizorów 8K wzrośnie w tym roku pięciokrotnie (do ok. 2 tys. sztuk). Wprowadzenie do oferty telewizora 8K o przekątnej 55 cali to odpowiedź na sygnały od osób, które poszukują telewizora o mniejszej przekątnej, ale o najwyższej jakości obrazu. To także efekt stale rosnącego zainteresowania i rosnącej dostępności tych zaawansowanych telewizorów.

Zobacz: Samsung wprowadza do Polski designerskie telewizory QLED 4K z linii The Serif

Jakimi cechami zwraca na siebie uwagę Q700T? Jak wspominam we wstępie, korzysta on z procesora Quantum 8K, który analizuje oglądane treści w czasie rzeczywistym, ponadto umożliwia skalowanie do 8K materiałów oryginalnych. Telewizor wyposażono w Bezpośrednie Strefowe Podświetlenie, które zadba o wyraźną widoczność wszystkich detali, a Funkcja Adaptacji Obrazu spowoduje, że pora dnia czy oświetlenie panujące w pomieszczeniu przestaną mieć znaczenie. Specjalnie z myślą o graczach wprowadzono tu Dynamiczny Korektor Czerni oraz pełne wsparcie dla technologii FreeSync. Praktyczną rzeczą jest funkcja Multi View - umożliwia podzielenie ekranu na dwie części i kontynuowanie gry przy np. jednoczesnym oglądaniu filmików instruktażowych z YouTube.

W modelu Q700T znalazła się technologia Dźwięku Podążającego za Obiektem (OTS+). Jest to nowość, którą Samsung wprowadził w tym roku. Mamy do czynienia z ośmiogłośnikowym systemem (głośniki są umieszczone na każdej stronie telewizora), którego zadaniem jest dostarczyć więcej szczegółów audio. Pomaga w tym Aktywny Wzmacniacz Głosu (AVA) - telewizor sam wykrywa zmiany w scenie dźwiękowej i automatycznie dostosowuje poziom głośności dialogów.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News