DAJ CYNK

Samsung wprowadza do oferty oczyszczacze powietrza. Polska jest pierwszym krajem w Europie, który je otrzyma

msnet

Sprzęt

Samsung oczyszczacze powietrza, premiera w Polsce

Polska jest pierwszym europejskim krajem, w którym Samsung rozpoczął dystrybucję swoich oczyszczaczy powietrza. Dzisiaj odbyła się duża, polska premiera, na której mogliśmy zobaczyć je w akcji.

Metoda małych kroków

22 września to dzień bez samochodu. To proekologiczne święto ma na celu zmniejszenie ilości spalin w powietrzu, które wydobywają się z milionów pojazdów na całym świecie. Gdy zrezygnujemy z podróżowania autem chociaż raz w roku, możemy przyczynić się do zmniejszenia stężenia dwutlenku węgla w powietrzu, a także innych zanieczyszczeń. Im więcej osób przyłączy się do akcji, tym lepiej - dbanie o poprawę powietrza na zewnątrz wpływa również na jego jakość w naszych domach.

Na jakość powietrza wpływają również śmieci, których rozkład powoduje wytworzenie tak zwanego gazu wysypiskowego, który wydziela nieprzyjemny zapach oraz jest niebezpieczny dla ludzi, zwierząt i roślin. W trzeci weekend września warto więc wziąć udział w akcji Sprzątanie Świata. Wybierając się do parku lub lasu między 20 a 22 września z zamiarem posprzątania niechcianych odpadów przyczynimy się do ochrony środowiska oraz powietrza.

Lokalne zanieczyszczenia powietrza są powodowane również przez osoby palące papierosy. Wpływa to fatalnie na nasze zdrowie, a w dodatku dym papierosowy pachnie bardzo nieprzyjemnie. W wydychanych kłębach dymu znajduje się także ta sama substancja, która obecna jest w smogu - benzopiren. Jeżeli więc chcemy cieszyć się dobrym powietrzem w domu, zdecydowanie nie powinniśmy w nim palić. Oczywiście najlepiej dla nas samych i osób z naszego otoczenia byłoby, gdybyśmy rzucili ten nałóg.

Zainwestuj w oczyszczacz powietrza

Jeśli mieszkamy w mieście, szczególnie dużym, jakość powietrza w naszym mieszkaniu może pozostawiać wiele do życzenia. W takim przypadku użytecznym urządzeniem może być oczyszczacz powietrza - to sprzęt, który zyskuje na polskim rynku coraz większą popularność. Jeden z redaktorów TELEPOLIS.PL używa w swoim domu dwóch oczyszczaczy i bardzo chwali poprawę jakości powietrza, odkąd zaczął ich używać. Szczególnie jest to odczuwalne na przykład podczas snu - w czystym powietrzu śpi się zdecydowanie lepiej.

Zobacz: Te smartfony Samsunga dostaną aktualizację do Androida 10
Zobacz: Kup Samsunga Galaxy S10 lub S10+ i zgarnij zegarek Galaxy Watch Active za darmo

Oczyszczacze powietrza w swojej ofercie ma także Samsung, a dzisiaj (19 września) odbyła się ich polska premiera. Urządzenia marki Samsung, jak podaje producent, usuwają do 99,97% szkodliwych cząsteczek, takich jak roztocza, gazy, sierść zwierząt, alergeny i bakterie. Dostępne są modele dostosowane do różnych powierzchni mieszkalnych. Największy z nich oczyści powietrze na 90 m2, z kolei najmniejsza wersja sprawdzi się na przykład w małych kawalerkach (do 34 m2). W oczyszczaczach powietrza firmy Samsung znajdują się 3 filtry: wstępny, który zatrzymuje między innymi kurz i sierść, filtr węglowy eliminujący niebezpieczne gazy i zapachy oraz filtr HEPA13 walczący z alergenami, bakteriami i roztoczami oraz wyłapujący cząsteczki PM1,0, PM2,5 i PM10. Wybrane modele mają numeryczny wyświetlacz stężenia tych cząstek, dzięki czemu mamy informacje o poziomie zanieczyszczenia w naszym domu. Oczyszczaczami powietrza Samsunga możemy sterować zdalnie smartfonem poprzez sieć Wi-Fi, za pomocą aplikacji Smart Things.

Samsung oczyszczacze powietrza, premiera w Polsce

Cena największego oczyszczacza powietrza firmy Samsung, modelu AX90R7080WD, wynosi w Polsce 2899 zł (sklep loveair.pl). Oczyszczacz o wydajności 60 m2 (Samsung AX60R5080WD) kosztuje 1899 zł, natomiast model AX40R3030WM (40 m2) został wyceniony na 1399 zł. Dwa ostatnie są dostępne również w sklepach Media Markt i RTV Euro AGD.

Zobacz: Samsung patentuje telefon z rozsuwanym ekranem. Czy tak będzie wyglądał Galaxy S11?
Zobacz: Smartfony: w naszej części Europy Samsung umocnił pozycję kosztem Huaweia

Na koniec zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć, które zrobiliśmy podczas dzisiejszej premiery, na której redakcja TELEPOLIS.PL była obecna.

Ankieta
23%
28%
47%
2%

Wszystkich głosujących: 280

Źródło ankiety: Samsung wprowadza do oferty oczyszczacze powietrza. Polska jest pierwszym krajem w Europie, który je otrzyma

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Samsung, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu