DAJ CYNK

Samsung wprowadza do oferty oczyszczacze powietrza. Polska jest pierwszym krajem w Europie, który je otrzyma

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6904

Samsung oczyszczacze powietrza, premiera w Polsce

Polska jest pierwszym europejskim krajem, w którym Samsung rozpoczął dystrybucję swoich oczyszczaczy powietrza. Dzisiaj odbyła się duża, polska premiera, na której mogliśmy zobaczyć je w akcji.

Metoda małych kroków

22 września to dzień bez samochodu. To proekologiczne święto ma na celu zmniejszenie ilości spalin w powietrzu, które wydobywają się z milionów pojazdów na całym świecie. Gdy zrezygnujemy z podróżowania autem chociaż raz w roku, możemy przyczynić się do zmniejszenia stężenia dwutlenku węgla w powietrzu, a także innych zanieczyszczeń. Im więcej osób przyłączy się do akcji, tym lepiej - dbanie o poprawę powietrza na zewnątrz wpływa również na jego jakość w naszych domach.

Na jakość powietrza wpływają również śmieci, których rozkład powoduje wytworzenie tak zwanego gazu wysypiskowego, który wydziela nieprzyjemny zapach oraz jest niebezpieczny dla ludzi, zwierząt i roślin. W trzeci weekend września warto więc wziąć udział w akcji Sprzątanie Świata. Wybierając się do parku lub lasu między 20 a 22 września z zamiarem posprzątania niechcianych odpadów przyczynimy się do ochrony środowiska oraz powietrza.

Lokalne zanieczyszczenia powietrza są powodowane również przez osoby palące papierosy. Wpływa to fatalnie na nasze zdrowie, a w dodatku dym papierosowy pachnie bardzo nieprzyjemnie. W wydychanych kłębach dymu znajduje się także ta sama substancja, która obecna jest w smogu - benzopiren. Jeżeli więc chcemy cieszyć się dobrym powietrzem w domu, zdecydowanie nie powinniśmy w nim palić. Oczywiście najlepiej dla nas samych i osób z naszego otoczenia byłoby, gdybyśmy rzucili ten nałóg.

Zainwestuj w oczyszczacz powietrza

Jeśli mieszkamy w mieście, szczególnie dużym, jakość powietrza w naszym mieszkaniu może pozostawiać wiele do życzenia. W takim przypadku użytecznym urządzeniem może być oczyszczacz powietrza - to sprzęt, który zyskuje na polskim rynku coraz większą popularność. Jeden z redaktorów TELEPOLIS.PL używa w swoim domu dwóch oczyszczaczy i bardzo chwali poprawę jakości powietrza, odkąd zaczął ich używać. Szczególnie jest to odczuwalne na przykład podczas snu - w czystym powietrzu śpi się zdecydowanie lepiej.

Zobacz: Te smartfony Samsunga dostaną aktualizację do Androida 10
Zobacz: Kup Samsunga Galaxy S10 lub S10+ i zgarnij zegarek Galaxy Watch Active za darmo

Oczyszczacze powietrza w swojej ofercie ma także Samsung, a dzisiaj (19 września) odbyła się ich polska premiera. Urządzenia marki Samsung, jak podaje producent, usuwają do 99,97% szkodliwych cząsteczek, takich jak roztocza, gazy, sierść zwierząt, alergeny i bakterie. Dostępne są modele dostosowane do różnych powierzchni mieszkalnych. Największy z nich oczyści powietrze na 90 m2, z kolei najmniejsza wersja sprawdzi się na przykład w małych kawalerkach (do 34 m2). W oczyszczaczach powietrza firmy Samsung znajdują się 3 filtry: wstępny, który zatrzymuje między innymi kurz i sierść, filtr węglowy eliminujący niebezpieczne gazy i zapachy oraz filtr HEPA13 walczący z alergenami, bakteriami i roztoczami oraz wyłapujący cząsteczki PM1,0, PM2,5 i PM10. Wybrane modele mają numeryczny wyświetlacz stężenia tych cząstek, dzięki czemu mamy informacje o poziomie zanieczyszczenia w naszym domu. Oczyszczaczami powietrza Samsunga możemy sterować zdalnie smartfonem poprzez sieć Wi-Fi, za pomocą aplikacji Smart Things.

Samsung oczyszczacze powietrza, premiera w Polsce

Cena największego oczyszczacza powietrza firmy Samsung, modelu AX90R7080WD, wynosi w Polsce 2899 zł (sklep loveair.pl). Oczyszczacz o wydajności 60 m2 (Samsung AX60R5080WD) kosztuje 1899 zł, natomiast model AX40R3030WM (40 m2) został wyceniony na 1399 zł. Dwa ostatnie są dostępne również w sklepach Media Markt i RTV Euro AGD.

Zobacz: Samsung patentuje telefon z rozsuwanym ekranem. Czy tak będzie wyglądał Galaxy S11?
Zobacz: Smartfony: w naszej części Europy Samsung umocnił pozycję kosztem Huaweia

Na koniec zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć, które zrobiliśmy podczas dzisiejszej premiery, na której redakcja TELEPOLIS.PL była obecna.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Samsung, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu