DAJ CYNK

Przenośna konsola Xbox praktycznie potwierdzona

Bartłomiej Krysztofik

Sprzęt

Szef Xbox praktycznie potwierdził nową konsolę przenośną Xbox

Szef Xbox praktycznie potwierdził fakt powstawania przenośnej konsoli do gier Microsoft. W wywiadzie na IGN Live uchylił rąbka tajemnicy na temat zapowiadanej od dawna konsoli handheld z logo Xbox.

Coraz bliżej do ogłoszenia przenośnej konsoli do gier od Microsoft Xbox. Phil Spencer, szef Xbox, praktycznie potwierdził dawne pogłoski o nowej konsoli Xbox, która pozwoliłaby na rozgrywkę lokalną, w trybie offline, Podczas IGN Live, Phil Spencer udzielił wywiadu Ryan'owi McCaffrey'owi i dał z siebie wyciągnąć kilka informacji na temat spodziewanego urządzenia. 

Ryan McCaffrey, prowadzący rozmowę, wspomniał przewodnią myśl pracy szefa Xbox, aby "w pracy kierować się potrzebami graczy". Na to Phil Spencer entuzjastycznie odpowiedział: "Powinniśmy mieć handhelda". Spencer pochwalił również konkurencyjny hardware: ROG Ally, Lenovo Legion Go oraz Steam Deck i potwierdził, że Microsoft również potrzebuje takiej konsoli. Konsoli przenośnej Xbox, która pozwoli grać lokalnie, offline. 

Kiedy można się spodziewać nowej konsoli przenośnej Xbox?

Podczas rozmowy na IGN Live nie padły szczegóły na ten temat. Wydarzenie było poświęcone grom, a jak zauważył Phil Spencer, na zaprezentowanie sprzętu przyjdzie odpowiednia pora. Wyraził jednak nadzieje zapowiadając, że zespół Xbox pracuje na różnymi formatami grania, a efekty są imponujące. 

Aktualnie Microsoft udostępnia swoją bibliotekę do grania w chmurze, również na konsolach przenośnych w ramach usługi Xbox Game Cloud

Sprawdź ofertę konsol do grania w chmurze:
ASUS ROG Ally
Lenovo Legion Go


Zobacz: Microsoft pokazał aż trzy nowe Xboxy. Znamy ceny
Zobacz: Lenovo potwierdza. Nowa konsola jest w drodze

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock.com | Mojahid Mottakin

Źródło tekstu: The Verge, IGN | oprac. wł.