DAJ CYNK

Masz sprzęt GIGABYTE? Pora na aktualizację

Przemysław Banasiak

Sprzęt

Masz sprzęt GIGABYTE? Pora na aktualizację

GIGABYTE poinformowało dzisiaj o przekrojowej aktualizacji oprogramowania dla wszystkich swoich płyt głównych pod procesory Intel Alder Lake i Raptor Lake.

 

Na rynku płyt głównych do komputerów stacjonarnych nie ma wcale tak wielu producentów. W Europie mowa głównie o firmach takich jak ASUS, ASRock, BIOSTAR, GIGABYTE i MSI. Wszystkie z wymienionych tworzą platformy zarówno dla procesorów AMD Ryzen, jak i Intela Core.

GIGABYTE znacząco poprawiło UX swoich BIOS-ów

Płyty główne poszczególnych producentów różnią się nie tylko budową, jakością wykonania i dodatkami, ale również oprogramowaniem. A tak się składa, że GIGABYTE wydał znaczną aktualizację do swoich sprzętów.

GIGABYTE poinformowało dzisiaj, że ich wszystkie platformy z chipsetami Intel 600 i 700 dostały nowy BIOS. Już na pierwszy rzut oka widać duże zmiany w interfejsie. Całość wygląda i reaguje szybciej, a prócz tego Tajwańczycy przenieśli najczęściej używane opcje z trybu zaawansowanego do uproszczonego.

Masz sprzęt GIGABYTE? Pora na aktualizację

Co więcej od teraz posiadacze białych płyt głównych GIGABYTE - np. z serii AORUS czy AERO - będą mieli niemal całkowicie biały BIOS, zamiast klasycznego, czarnego. By znaleźć nowe oprogramowanie dla Waszej płyty należy wejść na stronę producenta, odszukać swój model i wejść w zakładkę "Wsparcie" (Support).

Masz sprzęt GIGABYTE? Pora na aktualizację

Zobacz: ADATA XPG Battlecruiser II to obudowa dla fanów szkła i RGB LED
Zobacz: Counter-Strike 2 oficjalnie debiutuje. Dla wszystkich, za darmo

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: GIGABYTE

Źródło tekstu: oprac. własne