DAJ CYNK

Znamy lidera na rynku modułów RAM. Liczby robią wrażenie

Przemysław Banasiak

Sprzęt

Znamy lidera na rynku modułów RAM. Liczby robią wrażenie

Składasz nowy zestaw komputerowy? Interesujesz się technologią? W takim razie musisz wiedzieć, że lider na rynku pamięci DRAM jest tylko jeden - Kingston!

 

Nie trzeba wybitnie znać się na nowych technologiach by kojarzyć nazwę "Kingston Technology". To amerykańska firma założona w 1987 roku, która w swojej ofercie ma zatrzęsienie różnych produktów. Od modułów RAM, nośników półprzewodnikowych (SSD), przez pendrive'y, aż po karty pamięci i czytniki.

Kingston dostarczył ponad 100 milionów modułów RAM

Kingston Technology sprzedaje zarówno rozwiązania dla zwykłych śmiertelników, jak i entuzjastów. Ich sprzęty znajdziemy w sklepach, ale i montowane są fabrycznie w laptopach czy gotowych zestawach komputerowych. To pozwoliło im przez lata zajmować pozycję numer 1 pod względem przychodów na rynku modułów DRAM.

W najnowszym komunikacie prasowym Kingston chwali się dostarczeniem ponad 100 milionów modułów RAM z możliwościami podkręcania. Jest to spory kamień milowy dla firmy, zwłaszcza, że liczba ta byłaby z pewnością większa uwzględniając "niepodkręcalne" pamięci DRAM.

Znamy lidera na rynku modułów RAM. Liczby robią wrażenie

Oczywiście Amerykanie nie planują spoczywać na laurach. Kingston pracuje aktualnie nad kolejnymi wydajnymi seriami, zwłaszcza gdy mowa o pamięciach RAM w standardzie DDR5. Są one wykorzystywane przez najnowsze procesory AMD Ryzen 7000 oraz Intel Alder Lake i Raptor Lake.

Znamy lidera na rynku modułów RAM. Liczby robią wrażenie

Chwilę temu debiutowała również seria Kingston FURY Renegade Pro DDR5 RDIMM, czyli pamięci klasy serwerowej z potencjałem OC skierowane do twórców, inżynierów oraz naukowców. Zaś rynek cywilny dostał białe moduły ram Kingston FURY Beast DDR5 oraz Renegade DDR5 z i bez podświetlenia RGB LED.

Zobacz: Genesis Oxal 120 to bardzo tanie i ciche wentylatory komputerowe
Zobacz: Najlepszy z najtańszych SSD. Kingston KC3000 - test

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Kingston, TrendForce

Źródło tekstu: oprac. własne