DAJ CYNK

Nowe drukarki PIXMA G MegaTank - wydajne i niedrogie w eksploatacji

HTur

Sprzęt

Canon rozszerza linię drukarek MegaTank PIXMA z serii G o pięć nowych modeli z uzupełnianymi zbiornikami z atramentem. Co może skłonić do ich zakupu?

Jak podaje Canon, są to "wydajne i niedrogie w eksploatacji drukarki do zastosowań biurowych, szkolnych oraz tworzenia kreatywnych materiałów DIY". Wyposażono je w łączność bezprzewodową oraz są zgodne z popularnymi platformami chmurowymi. A konkretnie:

  • PIXMA G3460 - urządzenie wielofunkcyjne 3-w-1 (drukowanie, skanowanie, kopiowanie) o wysokiej szybkości druku i łączności bezprzewodowej (Wi-Fi);
  • PIXMA G3420 - drukarka wielofunkcyjna o wysokiej jakości z funkcją łączności bezprzewodowej (W-Fi);
  • PIXMA G2460 - urządzenie 3-w-1 o wysokiej szybkości druku;
  • PIXMA G2420 - urządzenie 3-w-1 (drukowanie, skanowanie, kopiowanie) o wysokiej wydajności;
  • PIXMA G1420 - drukarka jednofunkcyjna.

Zobacz: Canon ujawnia kolejne szczegóły bezlusterkowca EOS R5. Wideo 8K, nowy system AF, stabilizacji obrazu wewnątrz korpusu

Kluczowymi cechami tych urządzeń, będących charakterystycznymi dla całej linii Canon MegaTank, są pojemniki na zużyty tusz. Można wymienić go samodzielnie. Ulepszone butelki z atramentem są wyposażone w system identyfikacji, dzięki któremu dany zbiornik uzupełnimy wyłącznie dedykowanym kolorem atramentu. Zintegrowane zbiorniki z atramentem zostały umiejscowione z przodu urządzenia, co pozwala na bieżąco kontrolować poziom atramentu. Drukarki wyposażone są w 2-liniowy wyświetlacz LCD, który zapewnia dokładną kontrolę i możliwość zmiany ustawień.

A jak wypadają w praktyce? Producent deklaruje, że urządzenia PIXMA z serii G pozwalają wydrukować nawet do 6000  stron z czarnym tekstem na jednej butelce z atramentem, zaś w trybie ekonomicznym  do 26% więcej. Jeśli chodzi o kolor, oferują wydajność do 77001 stron na jednym zestawie butelek z kolorowym atramentem. Jest to aż o 700 stron lepszy wynik w porównaniu z poprzednimi modelami z tej serii. Najszybsze modele to PIXMA G3460 i PIXMA G2460. W ich przypadku możliwe są prędkości przekraczające 10,8 czarno-białych obrazów na minutę i 6,0 obr./min w kolorze.

Zobacz: Drukarki Canon PIXMA TR150, czyli kolejny pomysł na mobilne biuro

Modele PIXMA G3460 i PIXMA G3420 z obsługą Wi-Fi są kompatybilne z Apple AirPrint i Mopria dla systemu Android, a także aplikacją Canon PRINT. W przypadku druku i DIY, platforma Canon Creative Park pozwala korzystać z szerokiej biblioteki drukowanych szablonów do samodzielnego składania. Są tam m.in.trójwymiarowe modele, spersonalizowane karty i ozdoby okolicznościowe. Ponadto drukarki Canon PIXMA G MegaTankmogą drukować plakaty i banery długości nawet do 1,2 m.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu