DAJ CYNK

Navitel RE 5 DUAL to nawigacja GPS i wideorejestrator w jednym

Mieszko Zagańczyk

Sprzęt

Navitel RE 5 DUAL

Firma Navitel wprowadza do sprzedaży nowe, wielofunkcyjne urządzenie – Navitel RE 5 DUAL. Jest to połączenie nawigacji GPS i wideorejestratora samochodowego. W trybie hybrydowym z obydwu tych funkcji można korzystać jednocześnie.

Jako kamera samochodowa Navitel RE 5 DUAL nagrywa filmy w jakości Full HD 1920x1080, w 30 kl./s. Producent obiecuje wysoką jakość obrazu także w nocy, co ma być zasługą sensora optycznego GC2053 z obsługą trybu night vision. Kąt widzenia obiektywu wynosi 140°

Wszystkie nagrania można oglądać na 5-calowym (480 х 272), dotykowym ekranie TFT LCD. Dostępny jest także port kamery tylnej, który umożliwia podłączenie dodatkowej kamerki w celu rejestracji obrazu za samochodem. 

Zobacz: Rejestrator Mio MiVue 886 nagra wideo 4K, ma też tryby HDR i 120 fps

Ten sam wyświetlacz może być wykorzystywany do nawigacji. W trybie hybrydowym na obraz z kamery nakładane są wskazówki dotyczące wybranej trasy. Można też całkowicie przełączyć się na pełen widok mapy z ulicami, punktami POI i wybraną trasą.

Navitel RE 5 DUAL

W pamięci Navitela RE 5 DUAL znajdują się mapy nawigacyjne 47 krajów Europy, a dodatkowo także takich krajów, jak Białoruś, Kazachstan, Rosja i Ukraina. Mapy jeszcze innych krajów można kupić i zainstalować za pomocą programu Navitel Navigator Update Center. Producent obiecuje darmowe aktualizacje map.

Kierowca otrzymuje także dostęp do bazy fotoradarów, ostrzeżeń drogowych oraz wybór jednej z trzech alternatywnych tras. Chociaż w Navitelu RE 5 DUAL nie ma Bluetooth, to z pomocą przychodzi wbudowany transmiter FM, który ułatwia korzystanie z głosowych wskazówek nawigacji za pośrednictwem radia samochodowego. 

Navitel RE 5 DUAL jest następcą modelu RE900, który debiutował na rynku niespełna 4 lata temu i odniósł ogromny sukces. Różni się od poprzednika między innymi sensorem optycznym kamery, który obecnie obsługuje również night vision, czy możliwością podłączenia dodatkowej kamerki na tył auta. Pozostaje pytanie – po co kupować dwa oddzielne urządzenia, kiedy można wybrać jedno?

 – mówi Tobiasz Jankowski, CEO Navitel EUROPE.

Navitel RE 5 DUAL pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Linux. Jego sercem jest procesor MSB2531A o częstotliwości taktowania 800 MHz. Urządzenie wyposażono ponadto w 8 GB pamięci wewnętrznej oraz dwa wejścia na karty microSD o pojemności 32 GB. Uchwyt magnetyczny zapewnia stabilne podtrzymywanie akcesorium podczas jazdy. 

Navitel RE 5 DUAL

W zestawie oprócz urządzenia znajdują się: uchwyt samochodowy, ładowarka samochodowa 12/24 V, kabel mini USB – USB, rysik, instrukcja obsługi, karta gwarancyjna. 

Navitel RE 5 DUAL dostępny jest w Media Expert oraz serwisie Allegro. Sugerowana cena – 599 złotych.

Zobacz: Navitel RS2 Duo – bo dwie kamery są lepsze niż jedna
Zobacz: Navitel R450 NV – wideorejestrator z superkondensatorem

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: NAVITEL

Przewiń w dół do następnego wpisu