DAJ CYNK

MSI wycofuje karty GeForce RTX 3080 Gaming X Trio. Gracze są wściekli

Dodane przez: Damian Jaroszewski (NeR1o)

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 16987

MSI wycofuje karty GeForce RTX 3080 Gaming X Trio. Gracze są wściekli

MSI wycofało karty graficzne GeForce RTX 3080 Gaming X Trio, co wiąze się z anulowaniem wszystkich dotychczasowych zamówień. Gracze są wściekli i mają ku temu powód.

Klienci holenderskich sklepów Alernate oraz Megekko otrzymali informację o anulowaniu ich zamówień na karty graficzne MSI GeForce RTX 3080 Gaming X Trio. Z wiadomości wynika, że producent zaprzestał ich produkcji. Co gorsza, sklepy nie zaoferowały żadnej alternatywy, co po wielu miesiącach oczekiwania oznacza wylecenie z długiej kolejki oczekujących i konieczność wydania 2-3 wyższej kwoty na ten sam lub podobny model grafiki.

Co stało się z MSI GeForce RTX 3080 Gaming X Trio?

Na ten moment nie wiemy, z jakiego powodu MSI zaprzestało produkcji modelu GeForce RTX 3080 Gaming X Trio. Z dostępnych informacji wynika, że firma zastępuje ten wariant wersją Gaming Z Trio, która różni się tylko i wyłącznie materiałem, z którego wykonany jest backplate (grafenowy został zastąpiony metalowym). Pomimo tego to na papierze zupełnie inne modele, więc dotychczasowe zamówienia (często nawet sprzed wielu miesięcy) zostały anulowane.

MSI GeForce RTX 3080 Gaming X Trio

Z Reddita dowiadujemy się, że podobna historia spotkała niektóre osoby, które zamówiły model Asus GeForce RTX 3080 TUF Gaming, którego produkcja również została anulowana. Sklepu podobno zaoferowały w zamian gorszy model Asus GeForce RTX 3070 ROG Strix, ale pod warunkiem dopłaty równowartości około 100 zł. Zapewne domyślacie się, jak musiało to rozwścieczyć graczy, którzy wiele miesięcy czekali na zamówione GPU, a teraz muszą obejść się smakiem.

Zobacz: Pomimo wysokich cen karty graficzne NVIDIA Ampere schodzą na pniu
Zobacz: GeForce RTX 3060 z nowym GPU - sposób na przechytrzenie górników?

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Guru3D, Reddit

Przewiń w dół do następnego wpisu