DAJ CYNK

Mio MiVue A50 - pierwsza kamera tylna z technologią Mio Night Vision

Henryk Tur

Sprzęt

MiVue A50 to pierwsza kamera tylna z zaawansowanym trybem nocnym opartym o autorską technologię Mio NightVision Pro. Ile kosztuje?

Urządzenie MiVue A50 edykowane jest wybranym modelom z katalogu produktów marki Mio. Jakość jego nagrań jest taka sama, jak w przypadku przednich - Full HD z rozdzielczością 1080p oraz 30-klatkowym tempem zapisu obrazu - dzięki czemu wyraźnie zarejestruje wszystko, co się dzieje za samochodem. Zastosowano w niej zaawansowaną, wielosoczewkową optykę szklaną, przysłona F1,8 oraz matrycę Sony Starvis. Zaletą jest również szeroki, rzeczywisty kąt widzenia - 145 stopni.  Producent pomyślał również o  kierowcach, którzy poruszają się nieco dłuższymi autami jak na przykład campery czy busy i  wyposażył urządzenie w 8-metrowy kabel, dzięki czemu zamontowanie Mio MiVue A50 w każdym pojeździe powinno być prostą czynnością.

Mio NightVision Pro wykorzystuje w pełni możliwości sensora optycznego SONY Stravis, co ma gwarantować wysoką jakość nagrań nawet w momentach minimalnego oświetlenia. Sensor maksymalnie wykorzystuje trafiające do soczewki a następnie do matrycy wiązki światła. Efektem tego działania jest skuteczne uchwycenie detali, świetną jakość materiałów oraz niezbite dowody w przypadku sporu z ubezpieczycielem.

Zobacz: Mio odda nawet 250 zł za kupno rejestratora wideo. Ruszyła akcja „Cashback”

Na tym nie koniec możliwości - gdy do przedniej kamery połączonej wraz z Mio MiVue A50 podłączymy urządzenie Smartbox zapewniające dodatkowe zasilanie, zestaw kamer wzbogacony będzie o funkcję trybu parkingowego. Tryb ten umożliwia ciągłe nagrywanie obrazu w momencie, kiedy nie ma nas w aucie.

Niedostateczna liczba miejsc parkingowych w miastach powoduje, że nasze auto narożne jest na częste stłuczki i zarysowania. Zazwyczaj dochodzi do nich, kiedy kierowy nie ma w aucie. Próba uzyskania znalezienia winowajcy oraz uzyskania rekompensaty od ubezpieczyciela bez posiadanego nagrania jest niemożliwa. Wtedy z pomocą przychodzi tryb parkingowy, który w momencie wyczucia wstrząsu automatycznie zapisuje na karcie pamięci nagranie. Jednym z problemów, z którymi musiały się zmagać kamery tylne był fakt, że takie miejsca zazwyczaj znajdowały się w słabo oświetlonych miejscach przez co otrzymanie czytelnych nagrań stanowiło nie lada wyzwanie. Problem ten udało się rozwiązać dzięki wdrożeniu autorskiej technologii MioTMNightVision ProPro, za pomocą której wideorejestrator w momencie niedostatecznego oświetlenia efektywniej wykorzystuje docierające do soczewki wiązki światła czego efektem staje się odpowiednio naświetlone czytelne nagranie

Łukasz Tetkowski, marketing manager MiTac Europe LTD

Mio MiVue A50 jest już dostępne u partnerów handlowych marki. Jego cena wynosi 399 zł.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu