DAJ CYNK

Logitech poprawia ideał. Zaprezentowano nowe akcesoria z serii MX

Arkadiusz Bała (ArecaS)

Sprzęt

Logitech poprawia ideał. Zaprezentowano nowe akcesoria z serii MX

Logitech zaprezentował nowe produkty w ramach popularnej linii MX. Logitech MX Mechanical to klawiatura mechaniczna dla do pracy biurowej, natomiast Logitech MX Master 3S to odświeżona wersja kultowej myszki dla wymagających.

Rozglądacie się za porządną klawiaturą lub myszką do pracy biurowej? To się bardzo dobrze składa, gdyż Logitech zaprezentował właśnie nowe urządzenia z cenionej rodziny MX. Już niebawem na sklepowe półki zawitają klawiatury Logitech MX Mechanical i Logitech MX Master 3S, czyli ulepszona wersja popularnej myszki dla wymagających.

Logitech MX Mechanical - klawiatura mechaniczna do biura

Spośród wspomnianych nowości Logitech MX Mechanical wydaje się propozycją ciekawszą. Najprościej rzecz ujmując, jest to mechaniczna wersja popularnej klawiatury Logitech MX Keys. Z poprzednika zachowano niski profil, układ klawiszy oraz stonowany, minimalistyczny design. Nowością jest natomiast to, że zamiast membrany znajdziemy tu mechaniczne przełączniki firmy Kailh.

Logitech MX Mechanical

Klawiatura będzie dostępna w wersji pełnowymiarowej oraz Mini (układ 75%). Do wyboru będziemy mieli też trzy rodzaje switchy: czerwone (liniowe), brązowe (ciche, z wyczuwalnym punktem aktywacji) oraz niebieskie (klikające, z wyczuwalnym punktem aktywacji). Producent nie przygotował osobnych wersji dla systemów Windows i macOS - zamiast tego klawisze posiadają oznaczenia dla obydwu systemów.

Logitech MX Mechanical Mini

Logitech MX Master 3S - nowa wersja popularnej myszki

Dla równowagi Logitech MX Master 3S to delikatnie odświeżona wersja dostępnego aktualnie w sklepach modelu MX Master 3. Z zewnątrz nowy model jest zresztą praktycznie nieodróżnialny od poprzednika. Sporo zmian znajdziemy natomiast w środku. Przede wszystkim zastosowano nowy sensor optyczny o rozdzielczości 8000 DPI. Zastosowano również znacznie cichsze przełączniki, dzięki czemu mysz podczas pracy pozostaje praktycznie bezgłośna.

Logitech MX Master 3S

Nowe akcesoria Logitech do łączności z komputerem wykorzystują łączność Bluetooth lub adapter Logi Bolt. Użytkownicy mogą również skorzystać z dedykowanego oprogramowania Logitech Options+, by spersonalizować działanie akcesoriów i skorzystać z dodatkowych funkcji, w tym m.in. trybu Flow, pozwalającego na płynne przełączanie się między kilkoma komputerami jednocześnie.

Logitech MX Mechanical i MX Master 3S - ceny i dostępność

Urządzenia do sprzedaży trafią jeszcze w maju 2022. Sugerowane ceny prezentują się następująco:

  • Logitech MX Mechanical - 789 zł
  • Logitech MX Mechanical Mini - 699 zł
  • Logitech MX Master 3S - 569 zł

Zobacz: Cisza, zdrowie i wygoda. Wszystko dała mi myszka Logitech Lift
Zobacz: Logitech POP Keys i POP Mouse - test efektownej klawiatury i myszki

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Logitech

Źródło tekstu: Logitech

Przewiń w dół do następnego wpisu