DAJ CYNK

Logitech ma nowe akcesoria dla komputerów Mac

Arkadiusz Bała (ArecaS)

Sprzęt

Logitech zaprezentował nowe wersje swoich akcesoriów, dedykowane komputerom Mac. Wśród nowości znalazła się m.in. dedykowana wersja klawiatury MX Mechanical Mini oraz myszy MX Master 3S.

Użytkownicy Maców mogą czuć się nieco zaniedbani, jeśli chodzi o liczbę dedykowanych akcesoriów na rynku. Nie dlatego, że nie ma ich wcale, a dlatego, że liczba produktów przystosowanych do komputerów Apple wypada blado na tle tego, do czego dostęp mają fani Windowsa. Firma Logitech pracuje jednak, żeby ten stan rzeczy zmienić, wypuszczając serię produktów Designed for Mac.

W ramach nowej linii akcesoriów na rynek trafią cztery akcesoria: dwie klawiatury i dwie myszy. Nie są to całkowicie nowe produkty, a jedynie specjalne wersje multiplatformowych rozwiązań producenta, dostosowane estetycznie i funkcjonalnie do potrzeb użytkowników Maców.

Logitech MX Mechanical Mini i K380 dla komputerów Mac

Dwie nowe klawiatury to odświeżone wersje MX Mechanical Mini oraz K380. Pierwsza to niewielka konstrukcja bezprzewodowa, wykorzystująca niskoprofilowe przełączniki mechaniczne. W przypadku drugiej do czynienia mamy z równie kompaktową klawiaturą membranową, w tym przypadku w nowym, niebieskim kolorze. Pod względem specyfikacji produkty nie różnią się od wersji uniwersalnych, w związku z czym na pokładzie znajdziemy takie udogodnienia jak m.in. funkcja Flow, pozwalająca na płynne przełączanie między kilkoma komputerami, czy obsługa aplikacji Logitech Options+. Najważniejszą zmianą są oznaczenia na przyciskach, które przystosowane zostały wyłącznie do potrzeb systemu macOS.

Logitech MX Master 3S i Lift dla komputerów Mac

Oprócz tego dostaniemy dwie "nowe" myszy. Pierwszą jest macowa wersja Logitech MX Master 3S, czyli najnowszej wariacji na temat wysokiej klasy myszy do zastosowań biurowych i twórczych. Drugą jest Logitech Lift, czyli ergonomiczna myszka, która ma odciążyć nadgarstek podczas długotrwałej pracy z komputerem. W jednym i drugim przypadku wersja dla komputerów Mac nie różni się od wariantu uniwersalnego.

Logitech Designed for Mac - ceny

Ceny nowych akcesoriów Logitech prezentują się następująco:

  • MX Mechanical Mini dla komputerów Mac - 699 zł
  • MX Master 3S dla komputerów Mac - 569 zł
  • Lift dla komputerów Mac - 349 zł
  • K380 dla komputerów Mac - 259 zł

Zobacz: Najlepsza klawiatura i myszka? Logitech MX Mechanical i MX Master 3S!
Zobacz: Logitech MX Keys for Mac | szybki test klawiatury idealnej do Maca mini

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Logitech

Źródło tekstu: Logitech

Przewiń w dół do następnego wpisu