DAJ CYNK

Razer prezentuje klawiaturę z analogowymi przełącznikami optycznymi

Przemysław Banasiak

Sprzęt

Razer prezentuje klawiaturę z analogowymi przełącznikami optycznymi

Razer przygotował klawiaturę dla graczy, którzy często grają na wyjazdach lub mają po prostu niewiele  miejsca na biurku. Jednak małe rozmiary to nie jedyna mocna strona nowego modelu. Najciekawiej wyglądają wielozadaniowe przełączniki.

W ostatnich kilkunastu latach klawiatury przeszły ogromną przemianę. Chociaż dla laika mogą wyglądać dokładnie tak samo, to zmieniło się chyba wszystko. Od rozmiaru, przez zastosowane materiały, aż po stosowane przełączniki. Wzrosła jakość wykonania i żywotność, a obniżył się czas reakcji.

Jeden przycisk zaoferuje różne funckje

W przypadku przełączników zarówno osoby dużo piszące, jak i gracze przesiedli się z membran na przełączniki mechaniczne. Firma znana w świecie gamingu przekonuje, że jest jeszcze jedna droga. Razer zaprezentował dzisiaj nową klawiaturę, która kusi konsumentów analogowymi przełącznikami optycznymi.

Razer Huntsman Mini Analog to klawiatura typu 60% (czyli z ograniczoną liczbą przycisków), która wyposażona została w autorskie przełączniki analogowe. Obudowę wykonano z aluminium, zaś nakładki na klawisze to wytrzymałe Doubleshot PBT z fakturowanym wykończeniem. Całość dopełnia podświetlenie RGB LED.

Razer prezentuje klawiaturę z analogowymi przełącznikami optycznymi

Co nowego wprowadzają opisywane przełączniki? Razer Analog Optical Switch pozwalają na większą precyzję, ale również przypisanie kilku funkcji do tego samego klawisza. Klawiatura bowiem wykrywa jak mocno wciskany jest dany klawisz. Na przykład połowicznie wciśnięta litera "W" może odpowiadać za chodzenie w grze, a całkowicie wciśnięta za bieganie. Podobnie sprawa może wyglądać z dobyciem i rzuceniem granatu.

Razer prezentuje klawiaturę z analogowymi przełącznikami optycznymi

Kompaktowe wymiary, odczepiany kabel typu USB C oraz wytrzymała obudowa mają sprawić, że to idealna obudowa na spotkania LAN i zawody e-sportowe. Nie bez znaczenia jest też możliwość ustawiania własnych profili, makr, n-key roll-over i anti-ghosting czy częstotliwość raportowania 1000 Hz.

Klawiatura Razer Huntsman Mini Analog dostępna jest już do kupienia na oficjalnej stronie producenta. W innych sklepach pojawi się jeszcze w tym miesiącu. Sugerowana cena to 159,99 euro, czyli około 769 złotych.

Zobacz: Amerykanie prezentują dyski o pojemności 20 TB z pamięcią iNAND
Zobacz: Jaki komputer do gier i pracy? Gotowe zestawy na marzec 2022

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Razer

Źródło tekstu: Razer, oprac.. własne

Przewiń w dół do następnego wpisu