DAJ CYNK

Znamy specyfikację układu AMD Navi 32

Przemysław Banasiak

Sprzęt

Znamy specyfikację układu AMD Navi 32

Potrzebujesz nowej karty graficznej, ale nie chcesz wydawać fortuny? Czekasz na słabsze modele? Dobrze się składa, bo poznaliśmy specyfikację GPU od AMD.

 

Fani AMD odliczają ostatnie dni do premiery nowych kart graficznych. Flagowe modele Radeon RX 7900 XT oraz RX 7900 XTX mają zadebiutować w sprzedaży już 13 grudnia. Chociaż wybór w sklepach na start będzie niewielki. Na słabsze i tańsze karty przyjdzie nam niestety poczekać znacznie dłużej.

AMD Navi 32 zaoferuje mniej jednostek CU

Czerwoni w tej generacji nie mają szans na walkę z NVIDIĄ. Amerykanie jednak wybrali sprytną taktykę i oferują znacznie niższe sugerowane ceny. A tak się składa, że poznaliśmy szczegóły na temat prawdopodobnej specyfikacji niżej pozycjonowanych kart AMD. Będzie nieco gorzej niż pierwotnie zakładano.

W opublikowanym przez AMD pliku dla oprogramowania ROCm znaleziono ciekawą informację. Rdzeń graficzny AMD Navi 32 ma być wyposażony w 60, a nie 64 jednostki CU. Tym samym pełne GPU zaoferuje nam 3840 procesorów strumieniujących, zaś pełne AMD Navi 33 to będzie 2048 procesorów strumieniujących.

Znamy specyfikację układu AMD Navi 32

Układ AMD Navi 32 ma trafić prawdopodobnie do kart graficznych AMD Radeon RX 7800 (XT) dla komputerów stacjonarnych oraz mobilnych AMD Radeon RX 7900M.

Znamy specyfikację układu AMD Navi 32

Więcej szczegółów poznamy już na początku stycznia. To wtedy mają odbywać się targi elektroniki użytkowej CES 2023 w amerykańskim Las Vegas, gdzie AMD planuje swoje oficjalne wystąpienie.

Zobacz: Polacy wchodzą na rynek pamięci RAM DDR5
Zobacz: Chiny wyciągają kolejnego asa. Zachód może się zacząć niepokoić

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: VideoCardz, AMD

Źródło tekstu: VideoCardz, oprac. własne

Przewiń w dół do następnego wpisu