DAJ CYNK

To będzie pierwszy taki GeForce RTX 40 na rynku

Przemysław Banasiak

Sprzęt

To będzie pierwszy taki GeForce RTX 40 na rynku

GALAX kolejny raz pozytywnie zaskakuje zapowiadając oficjalnie wyjątkowo smukłą kartę graficzną z najnowszej serii NVIDIA GeForce RTX 4000.

 

NVIDIA GeForce RTX 4060 Ti to karta graficzna, która debiutowała na rynku pod koniec maja tego roku. W ciągu kilku ostatnich miesięcy na sklepowe półki trafiło całe zatrzęsienie autorskich modeli od firm takich jak ASUS, MSI, GIGABYTE, Palit i inni. Jednak producenci sprzętu nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

Karta graficzna GALAX ma zaledwie 20 mm grubości

GALAX, firma celująca głównie w entuzjastów PC i ekstremalnych overclockerów, pochwaliła się swoją najnowszą kartą graficzną. Będzie to pierwszy taki model w ramach rodziny GeForce RTX 40, a zarazem idealna propozycja do małych zestawów komputerowych oraz ciasnych obudów.

GALAX GeForce RTX 4060 Ti MAX to karta graficzna, która korzysta z jednoslotowego układu chłodzenia z wentylatorem odśrodkowym. Dzięki zastosowaniu komory parowej całość ma grubość zaledwie 20 milimetrów. Sekcja zasilania to rozwiązanie 8-fazowe (6+2), a PCB jest 6-warstwwe.

To będzie pierwszy taki GeForce RTX 40 na rynku

Mowa tutaj o referencyjnej specyfikacji NVIDII, a więc zegarach na poziomie 2535 MHz oraz 16 GB pamięci VRAM typu GDDR6 18 Gbps na 128-bitowej szynie danych. Producent jednak potwierdza, że możliwość OC we własnym zakresie nie została zablokowana.

To będzie pierwszy taki GeForce RTX 40 na rynku

Mimo małych rozmiarów użytkownik znajdzie rozbudowany panel I/O wyposażony w jedno HDMI 2.1 oraz trzy DisplayPort 1.4a. Zasilanie odbywa się poprzez jedno klasyczne złącze zasilające typu 8-pin.

To będzie pierwszy taki GeForce RTX 40 na rynku

GALAX GeForce RTX 4060 Ti MAX ma trafić do sprzedaży lada moment, ale producent nie zdradził sugerowanych cen. Biorąc jednak pod uwagę wyjątkową konstrukcję i dość niszowe zastosowanie nie będzie to raczej ani tani, ani tym bardziej łatwodostępny model.

Zobacz: Acer pokazał nowego laptopa zrobionego ze śmieci
Zobacz: Klawisze zagadka. Aż 70 proc. ludzi nie wie do czego służą

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: GALAX

Źródło tekstu: VideoCardz, oprac. własne